Švédsko - Norsko 8:2Florbalisté Švédska porazili Nory a Češi mají jisté čtvrtfinále

Riga

Florbalisté Švédska porazili ve druhém utkání na mistrovství světa v Rize Norsko 8:2 a definitivně tím zajistili sobě i české reprezentaci přímou účast ve čtvrtfinále. O vítězství ve skupině se oba týmy, které mají na kontě plný počet bodů, utkají o vítězství ve skupině B v úterý od 15:30 SEČ. Švédům stačí při lepším skóre i remíza.

Florbalisté Švédska se radují z gólu.

Švédové vedli v osmé minutě po dvou trefách Larssona a ještě v první třetině zvýšil Svahn. Norové ale dokázali držet krok. V úvodu druhé části snížil Lindgjerdet a ve 45. minutě upravil na rozdíl jediné branky Olesen. Favorit ale rychle pojistil výsledek. Dvakrát se trefil Galante Carlström a pak se ještě prosadili Nordgren, Kim Nilsson a Stenberg.

Mistrovství světa florbalistů v Rize:
Skupina A: Finsko - Estonsko 10:3 (3:2, 4:1, 3:0).
Skupina B: Švédsko - Norsko 8:2 (3:0, 0:1, 5:1).
Skupina C: Dánsko - Polsko 4:2 (2:1, 1:1, 1:0), Slovensko - Austrálie 12:2 (4:0, 1:1, 7:1).
Skupina D: Thajsko - Kanada 4:5 (2:3, 2:1, 0:1).