Rubriky:

Ostatní

Squashový Prague Open ovládl fanoušek Liverpoolu

31. srpna 2018 22:25 - Praha

Egypťan Shehab Essam ovládl squashový turnaj Prague Open. Ve sportovním areálu Hamr přehrál první nasazený hráč Fina Mika Äijänena 3:0 na sety a vyhrál tak svůj čtvrtý turnaj na okruhu PSA. „Proč jsme tak silní? Je nás hodně a máme své hvězdy, které jsou u nás hodně populární," prohlásil Essam, 78. hráč světového žebříčku.

 

Magistrát hlavního města Prahy

Egyptští squashisté do Česka zrovna často nejezdí. Přitom právě hráči z této africké země patří mezi nejlepší na světě. „Hodně dětí u nás se squashem začíná, všechny si hrají na El Shorbagyho nebo Ali Faraga," tvrdil Essam, který v Praze vyhrál čtyři zápasy. Je však v Egyptě squash populárnější než fotbal? „To zase ne," odpoví jasně Essam. „Ale postupně se mu blížíme. Čím více úspěchů máme, tím více lidí u nás squash sleduje. Teď se nám daří hodně."

Essam je fanoušek fotbalového Liverpoolu. Důvod je jasný - Mohamed Salah, patrně nejlepší africký fotbalista současnosti. „Dívám se na něj každý víkend. Asi jako každý egyptský fanoušek. Ale zároveň přeji také Barceloně," doplnil Essam, který během Prague Open vyřadil ve druhém kole českého juniora Davida Zemana. „Byl velmi rychlý a skvěle četl hru. Úder, který by byl proti jiným soupeřům vítězný, on dokázal s přehledem vrátit," popisoval Zeman.

Pro egyptského vítěze Prague Open znamenal triumf vítězný vstup do sezóny. Čím soupeře převyšoval? „Má skvělou reakci, umí si soupeře účinně přichystat. Má takový anglický vyčkávací styl," prohlásil Tomáš Fořter, generální sekretář České asociace squashe a hlavní organizátor turnaje. V Praze by se mohl prestižní turnaj PSA zase objevit na přelomu listopadu a prosince.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.