Rubriky:

Ostatní

Skandál ve Španělsku. Policie zakročila proti gangu obchodujícímu s EPO

30. ledna 2020 17:54 - Madrid/Praha

Španělská policie rozbila mezinárodní gang, který profesionální i amatérské sportovce zásoboval dopingovými prostředky. Při dnešním zátahu zabavili více než 850 ampulí EPO, což je podle úřadů největší zabavený kontraband v Evropě. Kvůli podezření z praní špinavých peněz, krádeži, spolčení a zločinů proti veřejnému zdraví je vyšetřováno šest osob z Barcelony a Cádizu.

 

Twitter

Podle vyšetřovatelů gang vedla skupina srbských občanů, z nichž jeden žil dlouhodobě v Barceloně. V posledních deseti letech nelegálně obchodovali na internetu s krevním dopingem EPO, látku získávali z centra dialýzy na klinice v Cádizu, kde falšovali recepty pro pacienty. Mezi zadrženými je i šéf kliniky.

Policie nyní prověřuje bankovní záznamy k účtům založeným v Rakousku, na Slovensku a na Kypru. Doufají, že získaná data je dovedou ke španělským i zahraničním sportovcům, kteří EPO zneužívali.

Dopingový hříšník Armstrong nabízí společné vyjížďky po Mallorce

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.