Rubriky:

Ostatní

Vitalij Kličko se vrátil na boxerský trůn, šampion Peter mu vzdal

12. října 2008 08:02 - BERLÍN

Ukrajinský boxer Vitalij Kličko se opět stal profesionálním mistrem světa v těžké váze. V sobotním duelu o titul organizace WBC v Berlíně porazil dosavadního majitele pásu pro šampióna Samuela Petera. Nigerijský boxer vzdal duel po osmém kole.

Sedmatřicetiletý Kličko se vrátil na trůn po téměř čtyřech letech od skončení kariéry, ke kterému se tehdy odhodlal coby úřadující šampión kvůli zdravotním problémům. Ačkoliv za celou tu dobu neabsolvoval jediný zápas, byl v sobotu favoritem a od počátku svoji roli potvrzoval. O devět let mladší Peter inkasoval celou řadu těžkých úderů, sám zasáhl vyššího protivníka sporadicky, ačkoliv Kličko se prakticky nekryl. Do devátého kola z vypsaných dvanácti už vyčerpaný a otřesený Afričan nenastoupil, jen zůstal sedět ve svém rohu u sekundantů.

"Kdyby Samuel nezastavil zápas sám, zřejmě bych to ukončil v následujících dvou kolech. Knokautoval bych ho. Inkasoval stále víc a už měl křehkou bradu," uvedl Kličko.

Kličko prohrál z 38 zápasů jen dva

Kličko nadchl 14 000 diváků, před kterými byl v podstatě doma, protože v Německu žije. Přesně 1400 dní po svém posledním zápase si splnil sen, protože je mistrem světa současně se svým mladším bratrem Vladimirem. Ten má v držení pásy organizací WBO a IBF, v utkání mu dělal asistenta v rohu ringu. "Věděl jsem, že kdybych prohrál, další šanci bojovat o titul už nedostanu. Ta jízdenka nebyla zpáteční. Využil jsem šanci a splnil si sen," radoval se Vitalij Kličko.

O jeho suverenitě se obdivně vyjádřil i Peterův promotér Don King. Výsledek duelu jej prý nepřekvapil. "Byl pánem situace, boxoval par excellence, s grácií a elegancí," vyjádřil se uznale King a zároveň vyloučil, že by někdy mělo dojít na souboj mezi oběma ukrajinskými bratry. "Vitalij a Vladimir spolu nikdy nebudou boxovat, na to můžete zapomenout. Nikdy," uvedl mocný Američan.

Vitalij Kličko slavil 36. vítězství v 38. utkání v kariéře, v minulosti jej přemohli pouze Chris Byrd a Lennox Lewis, kteří ale profitovali z jeho zranění. Peter prohrál podruhé z 32 profesionálních zápasů. Před třemi lety nestačil na Vladimira Klička.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.