Živě

Poslední šance pro plavce. O limity na MS zabojují v Pardubicích

17. května 2019 11:03 - Praha

Plavecká Velká cena Pardubic, která ve městě perníku startuje v pátek, je poslední šancí pro české reprezentanty ke splnění limitů na červencové MS v korejském Kwangdžu. Účast na letním vrcholu sezony má dosud jistou šest závodníků.

 

ČSPS/Martin Sidorják

S jistotou letenky do Koreje pojedou na východ Čech kraulaři Barbora Seemanová s Janem Mickou, znakaři Simona Kubová a Tomáš Franta a prsařka Petra Weber. Šestá nominovaná polohovkářka Barbora Závadová se dlouhodobě připravuje v Austrálii.

„Počítáme, že šestici s limitem ještě někdo doplní. Podle našich předpokladů by mělo do Koreje odcestovat osm až deset bazénových plavců," poznamenal předseda Českého svazu plaveckých sportů Petr Ryška. Největší šance svazový šéf vidí u prsaře Filipa Chrápavého, motýlkářky Lucie Svěcené a polohovkářky Kristýny Horské.

Plavci letos dostali na splnění limitů pro MS jen dvě možnosti a po mítinku dle vlastního výběru mají poslední šanci právě v Pardubicích. „Zkoušeli jsme i variantu s jediným nominačním závodem, dva pokusy jsou ale pro plavce přijatelnější. V případě jediné šance vstupuje do hry příliš mnoho neznámých," podotkl Ryška.

Vedle Pardubic budou o limit usilovat o víkendu i dvě závodnice trvale žijící v USA, kraulařka Anika Apostalon a znakařka Věra Kopřivová. Nominaci svaz uzavře ve středu. Výjimku obdržel motýlkář Jan Štefl, jemuž 22. května vyprší roční distanc za dopingový nález a dostane jednu možnost se o Koreu poprat.

pn, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.