Živě

Dvojskif Antošová, Fleissnerová skončil na SP v Poznani třináctý

22. června 2019 11:42 - Poznaň

Veslařky Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou skončily na Světovém poháru v Poznani v soutěži dvojskifů třinácté. Česká posádka dnes vyhrála finále C. To jela i čtyřka bez kormidelníka Matěj Tikal, Matyáš Klang, Petr Melichar, Matěj Mach, která v celkovém pořadí obsadila 18. místo.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Antošová s Fleissnerovou dojely předloni na SP v Poznani čtvrté, letos se však v Polsku neprobojovaly ani mezi semifinálovou dvanáctku. Ve finále C v závěru uhájily první místo před dotírající dvojicí z Litvy.

Čtyřka bez kormidelníka jela finále C stejně jako na nedávném kontinentálním šampionátu v Lucernu. Ani jednoho ze soupeřů v něm však v Poznani předjet nedokázala.

Další české lodě polskou regatu vynechaly. Tréninku dali před druhým dílem SP přednost i skifaři Ondřej Synek a Miroslava Topinková, která před třemi týdny získala na ME v Lucernu bronz.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.