Rubriky:

Vodní sporty

Slavný závod osmiveslic Oxford - Cambridge se kvůli koronaviru nepojede

16. března 2020 20:24 - Londýn

Tradiční londýnský závod univerzitních osmiveslic Oxford - Cambridge se letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Pořadatelé legendárního měření sil elitních posádek na Temži, které bylo naplánováno na 29. března, v pondělí chystaný 166. ročník závodu zrušili.

 

Getty Images

Slavný 'Boat Race' měl mít poprvé v historii ženskou hlavní rozhodčí. Na regulérnost závodu mezi Putney a Mortlake měla dohlížet bývalá britská veslařka Sarah Wincklessová, bronzová olympijská medailistka a dvojnásobná mistryně světa.

V historické bilanci vede Cambridge, která měla obhajovat triumfy z posledních dvou let, nad Oxfordem 84:80; jeden ročník skončil remízou. Závod se poprvé jel v roce 1829, od roku 1856 se koná každoročně. Naposledy se nejelo v době druhé světové války.

Fotbal hlásí první oběť koronaviru! Mladíkovi bylo pouhých 21 let

Organizátoři rozhodnutí zveřejnili krátce poté, co premiér Boris Johnson doporučil zrušení hromadných akcí, které by vyžadovaly přítomnost záchranářů. Ve Velké Británii tak byla například přerušena i pátá fotbalová liga, která byla poslední soutěží, která se stále hrála, navíc za přítomnosti diváků. Minimálně na pět týdnů se zastaví například i nejvyšší soutěž ragbistů.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty