Rubriky:

Vodní sporty

Američan Marshall opět zlepšil světový rekord na 100 metrů znak

15. listopadu 2008 17:32 - BERLÍN

Americký plavec Peter Marshall vytvořil během jediného týdne už třetí světový rekord v krátkém bazénu. Ve finále Světového poháru v Berlíně v sobotu vyhrál znakařskou stovku v čase 49,63 sekundy, čímž vylepšil své vlastní čtyři dny staré maximum ze Stockholmu o 31 setin.

Ve švédské metropoli zaplaval Marshall v tomto týdnu ještě jeden světový rekord, ve středu zvládl 50 metrů znak za 23,05 sekundy.

V Berlíně dnes na světové rekordy útočili i další plavci. Jihoafričan Cameron van der Burgh zaostal výkonem 26,05 sekundy za svým maximem na prsařské padesátce o 11 setin, Australan Matt Jaukovic dohmátl v nejkratším motýlkářském sprintu v čase 22,58 a k dalšímu vylepšení rekordu mu chybělo dokonce jen osm setin sekundy.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.