Rubriky:

Vodní sporty

Má to v kapse! Takhle české eso úchvatně ovládlo jednu z nejtvrdších bitev v našem sportu

1. srpna 2020 17:11 - Praha

Sešli se tři mistři světa a jeden evropský šampion, aby svedli nesmlouvavou bitvu. Olympijské místo mohl získat jen jediný, těžko bychom v českém sportu hledali tvrdší nominační síto. Jenže jeden z nich momentálně ční nad dalšími hvězdami. Podívejte se na následujícím videu, jak famózně si kajakář Jiří Prskavec zajistil účast na hrách v Tokiu.

Sport.cz

Sedmadvacetiletý obhájce bronzu z Ria byl naprosto suverénní. Vyhrál loňské mistrovství světa v Seu, první dva české nominační závody ve Veltrusech i třetí v Troji. Nedělní druhý závod v Troji i evropský šampionát plánovaný na září rovněž do Prahy už je v kategorii kajakářů z pohledu boje o Tokio formalitou.

„Vzhledem k naší konkurenci všichni čekali velký tvrdý boj. A i když se to možná nezdá, byly to extrémně těžké závody, tak jsem rád, že jsem předvedl výborné výkony,“ pochválil se sedmadvacetiletý Prskavec.

Kajakář Jiří Prskavec po třetím závodě Českého poháru ve vodním slalomu

Vlastimil Vacek, Právo

„Sešla se mi skvělá forma vloni na mistrovství světa, vyladil jsem na tyhle závody a jel jsem na správné vlně. Je super tu stát a mít olympiádu v kapse,“ jásal dvojnásobný mistr světa. Teď už zbývá jen jediné. Podobně naladit formu i na hry v Tokiu a doufat, že je pandemie koronaviru nezruší.

„Teď už si můžu naplánovat sezonu až do olympiády, dá se stihnout víc soustředění v Tokiu, mám rok na to se připravit,“ hlásí Prskavec, kterému k nominaci ihned gratulovala celá rodina včetně ročního syna Jiřího i jeho tatínka a trenéra v jedné osobě.

sob, jab, Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty