Rubriky:

Vodní sporty

Vyšehradskou zatáčku zvládneme, věří trenér veslařů Cambridge

19. května 2010 14:07 - PRAHA

Osmiveslice Cambridge přijede podle trenéra Chrise Nilssona do Prahy na 97. ročník Primátorek pro výhru. I když spolu posádka od triumfu nad Oxfordem na začátku dubna neseděla, kouč věří, že jeho tým zvládne 6. června zatáčku pod Vyšehradem a ukončí nadvládu Dukly. Pražský tým vyhrál prestižní závod třicetkrát po sobě.

Loď Cambridge v Praze startovala již v roce 2003 a ve finále dojela poslední. Posádka se nedokázala vypořádat právě s atypickou zatáčkou pod Vyšehradem. "U předchozího startu jsem nebyl, ale vím, že máme co napravovat. Chceme vyhrát," uvedl Nilsson na webu závodu.

Nilsson věří, že zatáčku tentokrát jeho svěřenci zvládnou. "Myslím, že to pro nás nebude problém. Na zatáčky jsou naši kluci zvyklí z Temže, kde jsou podmínky ještě náročnější kvůli přílivu a odlivu. Nebojím se, že bychom to nezvládli," konstatoval trenér.

Od závodu s Oxfordem spolu posádka Cambridge netrénovala. Závodníci museli plnit studijní povinnosti a zvládnout zkoušky, aby mohli na univerzitě studovat i příští rok. Nilssona to nijak netrápí.

"Poslední zkoušky mají dva dny předtím, než odcestujeme do Prahy. Všichni se ale věnují tréninku individuálně a kromě toho, že budeme trénovat ještě na Vltavě před závodem, se na vodě potkáme dvakrát. Na našich ambicích to ani v nejmenším nic nemění," uvedl Nilsson.

Letos na Temži vyhrála Cambridge nad Oxfordem o loď a půl. Posádka byla složena ze čtyř Angličanů, tří Kanaďanů a dvou Američanů.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty