Živě

Dva ruští plavci nominovaní do Tokia mají pozastavenou činnost

14. července 2021 23:22 - Lausanne

Ruští plavci Alexandr Kudašev a Veronika Popovová Andrusenková mají pozastavenou činnost kvůli podezření z porušení antidopingových pravidel. Mezinárodní plavecká federace FINA je suspendovala krátce před olympijskými hrami v Tokiu, kde měli oba startovat. Jejich prohřešky mají souviset s manipulováním dat v moskevské antidopingové laboratoři.

 

Twitter@cate_S1

Třicetiletá Popovová Andrusenková závodila už na olympijských hrách v Londýně a Riu de Janeiro. O pět let mladší Kudašev se chystal na svou první olympiádu. Oba měli být členy týmu ruských sportovců startujících pod neutrální vlajkou, protože Rusko má za systematický doping zakázanou účast na hrách.

Před týdnem vypadli z nominace do Tokia ruští veslaři Nikita Morgačov a Pavel Sorin, kteří měli na červnovém soustředění pozitivní testy na meldonium.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.