Slavná rychlostní kanoistka Kovácsová ukončila kariéru

29. července 2016 12:35 - Budapešť

Krátce před olympijskými hrami v Riu de Janeiro, na které se nekvalifikovala, ukončila kariéru maďarská rychlostní kanoistka Katalin Kovácsová. Čtyřicetiletá kajakářka má ve sbírce tři zlaté olympijské medaile a 31 titulů mistryně světa, díky čemuž je ve svém sportu absolutní rekordmankou.

Poslední velkou medaili získala Kováscsová v roce 2013, kdy spolu s dlouholetou parťačkou Natasou Janicsovou dojely druhé na MS v Duisburgu. O rok později se Kováscsová stala matkou, a i když se ke sportu vrátila, na hry do Ria se nekvalifikovala.

V minulé dekádě byla Kováscová zvolena dvakrát nejlepší sportovkyní Maďarska a spolu s Janicsovou byly třikrát nejlepším týmem.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: