Závod kajakářů vyhrál podivně Ital Cipressi, Kubričan šestý

5. srpna 2006 19:34 - PRAHA

Podivnou příchuť měl závěr finále kajakářů na mistrovství světa v Praze-Troji. Závod dlouho neznal vítěze, protože francouzská výprava podala protest proti vítězství Itala Stefana Cipressiho. Tomu rozhodčí nezapočítali minutí jedné z branek, což potvrdily i opakované televizní záběry. Sudí nejprve protest uznali, po večerním zasedání ale nakonec opět vrátili výsledky do původní podoby.

 

Petr Cihelka

To v případě českého závodníka Ondřeje Raaba byli rozhodčí naprosto nekompromisní a v semifinále mu nadělili padesátivteřinový trest za minutí branky číslo dvacet, což pro něj znamenalo odsun až na 38. místo. "To už nic moc neřešilo, protože ta jízda byla prostě blbá. Celej rok jezdím celkem slušně a pak předvedu tohle," nebylo Raabovi po semifinále příliš do řeči. Nepostoupil ani Tomáš Kobes, jenž skončil v semifinále osmnáctý.

Do finálové desítky se tak protlačil čtvrtým nejlepším výkonem Lukáš Kubričan, když na bronzovou pozici ztrácel pouhých 21 setin vteřiny. Ve finále měl ale dva doteky a skončil nakonec šestý. "Ta jízda byla trochu pomalejší, navíc docela foukalo, takže jsem nájezdy volil spíš na jistotu. Šanci na bronz jsem ztratil asi na brance dvacet, kde jsem to špatně podjel," vykládal po finále Kubričan.

Výsledky finále K1:
1. Cipressi (It.) 202,02, 2. Billaut (Fr.) +2,47, 3. Walsh (VB) +2,76, 4. Paolini (It.) +3,52 (2 trestné vteřiny), 5. Lefevre (Fr.) +4,12, 6. Kubričan (ČR) +4,27.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.