Bílek chce útočit, přinesou tři forvardi kanonádu?

15. listopadu 2009 09:07

Zopakovat dvanáct let starou kanonádu chtějí v neděli čeští fotbalisté. Ti se na turnaji ve Spojených arabských emirátech utkají s domácí reprezentací a rádi by opět soupeři nastříleli šest gólů jako při minulém vzájemném měření na Poháru FIFA. Nový trenér Michal Bílek nasadí tři útočníky, kteří mají přísun gólů zařídit.

 

Jan Tauber

Bílek nenapodobil své předchůdce, kteří se základní sestavou dělali tajnosti až do posledních okamžiků. Již den předem vypálil jména jedenácti fotbalistů, kteří budou v základu. Češi nastoupí hned se třemi hroty – Fillem, Hlouškem a Necidem.

V roce 1997 nasázel SAE hattrick Vladimír Šmicer, který je nyní opět s národním celkem. Již ale v nové roli manažera reprezentace. Před dvanácti lety slavil svůj jediný třígólový zápas v reprezentačním dresu.

Napodobit by jej chtěli jeho následovníci, trenér Bílek nejvíce sází na Tomáše Necida. Mladíček z CSKA Moskva je ve 20 letech nejmladším ve výpravě, přesto má na svém kontě nejvíce vstřelených gólů – 4.

U Tipsportu si můžete vsadit, který z českých útočníků dá gól. Na Martina Filla vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,7, na Adama Hlouška 3,2 a na Tomáše Necida 2,8.

CO

Časová osa: Šlágr týdne

Filtr článků - Šlágr týdne