Stosurová - Strýcová 6:2, 7:6Černý den českého tenisu! V Paříži končí Strýcová, Plíšková i Rosol

Paříž

Porážky sčítal český tenis ve druhém hracím dnu grandslamového French Open. Kristýna Plíšková ani na pátý pokus nepostoupila z 1. kola, s Američankou Lauren Davisovou prohrála 2:6, 4:6. Záhy se loučí i loňská osmifinalistka Barbora Strýcová, jež zůstala na raketě Australanky Samanthy Stosurové (2:6, 6:7), a ještě před svým úvodním zápasem musela z turnaje odstoupit zraněná Petra Kvitová. Do dalších bojů si cestu na antuce v Paříži neproklestil ani Lukáš Rosol, s Jihoafričanem Lloydem Harrisem prohrál 2:3 na sety. Pondělní negativní českou bilanci ještě mohla alespoň částečně napravit Marie Bouzková, její duel s dvaadvacátou nasazenou Biancou Andreescuovou z Kanady však byl přerušen za stavu 1:1 na sety kvůli tmě a bude se dohrávat v úterý.

Barbora Strýcová v singlu na pařížské antuce dohrála.

Strýcová v duelu třicátnic nestačila na Australanku Samanthu Stosurovou a vypadla podruhé za sebou v prvním kole grandslamu. V prvním setu se vůbec neprosadila na returnu a uhrála jen dvě hry. Ve druhé sadě vedla 4:2, ale náskok brejku neudržela a naopak musela za stavu 4:5 při svém podání odvracet mečbol. To se jí povedlo a dotáhla sadu do tie breaku. Ve zkrácené hře vedla 3:1, ale pak prohrála šest míčů za sebou a skončila.

Sedmadvacetiletá Plíšková se s Davisovou, která je na začátku druhé stovky světového žebříčku o jediné místo před ní, utkala potřetí a potřetí neuspěla. V obou předchozích zápasech dokázala soupeřce sebrat set, na pařížské antuce tentokrát po třech ztracených servisech prohrála 0:2 za hodinu a osm minut. Sama v utkání měla jen jeden brejkbol.

Lukáš Rosol, který se do hlavní soutěže dostal jako náhradník, podlehl Lloydu Harrisovi z JAR 1:6, 6:4, 6:2, 1:6 a 2:6. Napodobil tak druhého českého zástupce v mužském singlu Jiřího Veselého, který se s turnajem rozloučil v neděli.

Třiatřicetiletý Rosol si zahrál hlavní soutěž grandslamu poprvé od Wimbledonu 2017. V prvním setu se vůbec nechytal při soupeřově podání, na returnu uhrál jen jeden fiftýn a za méně než půlhodinu prohrával. Pak zamířil do šatny a karta se začala obracet. Ve druhé sadě otočil z 1:3 na 6:4 a třetí set vyhrál hladce 6:2.

Poté zamířil do šaten dvaadvacetiletý Jihoafričan a znovu zvrátil utkání na svou stranu. Čtvrtý set ovládl za necelou půlhodinu znovu 6:1 a hned na úvod rozhodující sady, před kterou si Rosol nechal namasírovat bedra, sebral českému tenistovi servis. Při svém podání neměl žádné problémy a zvítězil 6:2.