Rubriky:

Tenis

Tenistka Hladíková postoupila do finále halového mistrovství

13. prosince 2008 21:53 - PŘEROV

Do finále mezinárodního halového mistrovství České republiky v Přerově postoupila domácí tenistka Tereza Hladíková. V semifinále v sobotu porazila po setech 4:6, 7:5 a 6:2 Andreu Hlaváčkovou a v neděli narazí na Chorvatku Anu Savičovou.

Hladíková k utkání málem nenastoupila, protože ji trápily nemoc a zraněný stehenní sval. "Měla jsem zvýšenou teplotu a byla jsem slabá. Před utkáním jsem přemýšlela, že hrát nebudu. Dala jsem do sebe všechny možné energetické věci a nakonec to bylo v pohodě," řekla po zápase.

Savičová v semifinále zdolala 6:2, 3:6 a 6:4 Natalii Orlovovou z Ruska. "Hrály jsme spolu začátkem roku v Londýně na tvrdém povrchu. Ve dvou setech jsem tehdy prohrála, Savičová má dobrý servis a zkrátka jsem nestíhala. Nadešel správný čas na odvetu," uvedla Hladíková, která úspěšný den podtrhla titulem ve čtyřhře po boku Renaty Voráčové.

MMČR v tenisu:
Dvouhra - semifinále:
Hladíková (4) - Hlaváčková (5-obě ČR) 4:6, 7:5, 6:2, Savičová (Chorv.) - Orlovová (Rus.) 6:2, 3:6, 6:4.
Čtyřhra - finále:
Hladíková, Voráčová (2-ČR) - Lykinová, Vaňková (Rus./ČR) 6:0, 3:6, 10:3.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.