Rubriky:

Tenis

Tenistku Vaidišovou by mohl trénovat Nizozemec Van Harpen

18. prosince 2009 10:44 - DUBAJ

Nizozemský trenér Eric van Harpen se možná pokusí vytáhnout českou tenistku Nicole Vaidišovou zpět do světové špičky. Bývalá sedmá hráčka světa je dnes až na 187. místě žebříčku WTA a hledá cestu z krize. Tento týden hrála turnaj ITF v Dubaji a na serveru TennisForum se objevila zpráva, že by ji mohl vést šedesátiletý Nizozemec.

Ve Van Harpenovi by dvacetiletá Vaidišová v případě spolupráce našla zkušeného kouče žen. Nizozemec se mimo jiné staral o grandslamové vítězky Arantxu Sanchezovou-Vicariovou i Conchitu Martinezovou ze Španělska. Chvilku vedl Rusku Annu Kurnikovovou a jednu sezónu se podílel na tenisovém růstu další Rusky Marie Kirilenkové.

Není ale jisté, že Van Harpen Vaidišovou převezme. "Zvažujeme naše možnosti," citoval deník Sport jejího agenta Oliviera van Lindonka.

Vaidišovou dostal na vrchol její nevlastní otec Aleš Kodat, pod kterým zídkala šest titulů na okruhu WTA a postoupila do semifinále Roland Garros 2006 a o rok později také na Australian Open. S Kodatem se ale tréninkové již podruhé rozešla letos v červenci po štvanickém turnaji Prague Open. Předtím ji neúspěšně vedl Brit David Felgate.

Vaidišová hrála turnaj poprvé po čtyřech měsících a v Dubaji vypadla ve čtvrtfinále po hladké prohře s krajankou Sandrou Záhlavovou. V pořadí WTA by se Vaidišová mohla posunout na 176. místo.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis