Ivanovičová znovu vyhrála Turnaj šampiónek na Bali

6. listopadu 2011 10:10 - NUSA DUA

Srbská tenistka Ana Ivanovičová obhájila vítězství na Turnaji šampiónek na Bali a získala jedenáctý titul v kariéře. Bývalá světová jednička oslavila nedělní 24. narozeniny výhrou nad Španělkou Anabel Medinaovou-Garriguesovou 6:3 a 6:0.

 

Sang Tan, ČTK/AP

Za jediný letošní triumf inkasovala Ivanovičová prémii 210.000 dolarů a získala 375 bodů do žebříčku WTA. "Skvělé. Povedlo se mi odehrát dokonalý zápas, skoro jsem nekazila a udržela koncentraci celou dobu, i když jsem si jednou sedla na její židli," libovala si Srbka, jejímž dosavadním maximem letos byly semifinálové účasti v Birminghamu a Carlsbadu.

Před zápasem přitom měla obavy o své rameno. "Včera začalo opravdu hodně bolet. Rozdala jsem pár autogramů a pak už jsem ani nemohla psát. Snažila jsem se hrát krátké výměny. Jsem pyšná, jak jsem to zvládla," řekla Ivanovičová po hladké výhře nad Medinaovou-Garriguesovou, které nevyšel útok na třetí letošní titul.

V utkání o třetí místo zvítězila Ruska Naděžda Petrovová nad Slovenkou Danielou Hantuchovou, která v zápase nahradila zraněnou Němku Sabine Lisickou. Petrovová vyhrála 6:2, 5:7, 6:0.

Turnaje šampionek se zúčastnilo šest nejlepších letošních vítězek turnaje WTA, které se nekvalifikovaly na Turnaj mistryň, a dvě hráčky na divokou kartu. Mezi ně patřila i Ivanovičová, která svůj předchozí titul získala právě loni v Indonésii. Příští tři roky se bude Turnaj šampionek konat v Sofii.

BALI - ženy (tvrdý povrch, dotace 600 000 dolarů):
Dvouhra - finále:
Ivanovičová (Srb.) - Medinaová-Garriguesová (Šp.) 6:3, 6:0,
o 3. místo:
Petrovová (Rus.) - Hantuchová (SR) 6:2, 5:7, 6:0.
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.