Suvenýrů z Tokia moc nepřivezla, stříbro Vondroušové stačí. Kam spěchala po příletu?

2. srpna 2021 16:26 - Praha
(Aktualizováno: 2. srpna 2021 20:17)

Tenisová Štvanice jásala. Letiště Václava Havla rovněž. Domů se z Tokia vrátila stříbrná olympijská medailistka Markéta Vondroušová a bylo z toho pozdvižení. Ve frontě gratulantů stáli i dva prezidenti: bývalá hlava státu Václav Klaus, který je prezidentem domovského klubu Vondroušové I. ČLTK, a také prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

Sport.cz

„Všichni si tady pamatujeme Markétu na kurtech jako malou holčičku. Už tehdy bylo vidět, jak strašně bude dobrá. Teď jsme seděli u televize, drželi palce a slzeli," nechal se slyšet Klaus, který měl pro klubovou hvězdu obří pugét.

Na úspěšné tenistce ještě bylo znát, že doma zatím stačila naspat sotva pár hodin. Nezapomněla ale poděkovat svému trenérovi Janu Mertlovi, šedé eminenci v pozadí Jiřímu Hřebcovi i kondičnímu kouči Michalu Vágnerovi, který ji skvěle připravil. V Tokiu, kde tenistky ve vedru kolabovaly, dokázala vydržet se silami.

Asi to bude ostrý, tuší Vondroušová obří nárůst popularity

„Těch zážitků mám hodně. Stačila jsem poznat baskeťáky, kteří byli skvělí, uvolnění. Nejhezčí ale bylo, když na mě naše výprava čekala po finále. Mám to natočené na videu. Bylo to úžasné přivítání," tvrdila Vondroušová.

Z turnajů si často vozí tenisky do sbírky. Z Japonska žádný další pár ale nepřibyl. „Mám medaili, to stačí," usmála se držitelka stříbra. Borůvkové knedlíky od babičky jsou každopádně v plánu na úterý. A ve čtvrtek už odlet za oceán, kde pokračuje sezona na betonech.

bum, ČTK, Sport.cz

  6:4, 2:6, 6:4 Tausonová - Vondroušová 6:4, 2:6, 6:4 konec
20210918T16:00:00+0200
Tausonová vs. Vondroušová
Tausonová vs. Vondroušová
Tausonová
Vondroušová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.