Raonic odtajnil jméno nového kouče. Světovou trojku povede bývalý wimbledonský vítěz

20. prosince 2016 11:36 - Toronto

Novým koučem třetího tenisty světového žebříčku Milose Raonice je wimbledonský vítěz z roku 1996 Nizozemec Richard Krajicek. Pětadvacetiletý kanadský tenista se ho snažil získat ke spolupráci už letos během travnaté části sezóny, ale dohodli se až nyní.

 

Profimedia.cz

Raonic letos hrál ve Wimbledonu finále. Krajicek v té době pomáhal s hrou na trávě Švýcarovi Stanu Wawrinkovi. V roli Raonicova superkouče Krajicek střídá Carlose Moyu, který je nově členem trenérského týmu španělského krajana Rafaela Nadala.

"S Richardem jsme trénovali už pár dnů před Australian Open a jsem si jistý, že mě svými zkušenostmi a jako bývalý vítěz Wimbledonu může posunout dál. Pomůže mi dosáhnout mých cílů," oznámil Raonic, vítěz osmi turnajů ATP a rodák z Černé Hory, pro něhož je wimbledonské finále dosavadním maximem na grandslamech.

Krajicek ukončil kariéru v 31 letech po problémech s loktem. Poté se začal věnovat své sportovní nadaci, která organizuje tenisové a fotbalové programy pro chudé děti. Je také ředitelem turnaje v Rotterdamu.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.