Berdycha dělí od třetího kola Wimbledonu jeden set

29. června 2006 08:28 - LONDÝN

Čeští tenisté Tomáš Berdych, Lukáš Dlouhý a Tomáš Zíb se ve středu ve Wimbledonu pokusí vybojovat postup do třetího kola. Třináctého nasazeného Berdycha dělí od vyrovnání osobního maxima z loňského debutu už jen jedna sada, jeho duel s Francouzem Fabricem Santorem totiž musel být ve středu kvůli tmě přerušen za stavu 2:2 na sety.

Berdych se Santorem nastoupí k dohrávce jako druzí na kurt číslo 5, na němž se začne hrát ve 13 hodin SELČ.

Druhý zápas v pořadí čeká na sedmičce i Dlouhého, který se ve středu k plánovanému duelu se Švédem Jonasem Björkmanem vůbec nedostal. Zíb se střetne ve čtvrtém utkání dne na kurtu číslo 5 s Olivierem Rochusem z Belgie. Další čeští tenisté a tenistky se představí ve čtyřhrách, které dnes začnou na trávě v All England Clubu zápasy prvního kola.

Na centrálním dvorci, na němž se začne hrát až ve 14 hodin, se v zápasech druhého kola objeví mimo jiné i úřadující šampión Roland Garros Rafael Nadal či světová jednička Amélie Mauresmová. Na kurtu číslo jedna program zahájí legendární Američan Andre Agassi, po něm se pokusí udělat další krok k obhajobě titulu jeho krajanka Venus Williamsová.

ČTK

Časová osa: Tenis

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: