S. Williamsová - Pironkovová 4:6, 6:3, 6:2Dva kroky od historie! Serena Williamsová je po velkém boji na US Open v semifinále

Sen Sereny Williamsové o dorovnání rekordu v počtu čtyřiadvaceti grandslamových titulů Margaret Courtové stále žije. Američanka si ve čtvrtfinále US Open poradila s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou po setech 4:6, 6:3 a 6:2 a po dvou hodinách a dvanácti minutách si zajistila postup do semifinále. V boji o finále se utká s lepší z dvojice Azarenková - Mertensová.

Serena Williamsová je na US Open v semifinále.

S bilancí 0:4 vstupoval bulharský zázrak Cvetana Pironkovová do čtvrtfinálového duelu US Open proti třiadvacetinásobné grandslamové šampionce Sereně Williamsové. V prvním setu však očekávaný rozdíl mezi oběma hráčkami vůbec nebyl znát.

Bulharka, která po mateřské pauze nemá žádné žebříčkové postavení, působila v prvním setu mnohem jistějším dojmem. Výborně se pohybovala, své soupeřce se vyrovnala i razancí úderů. Williamsová se snažila výměny rychle zakončovat, což se jí však proti lehkonohé soupeřce často nedařilo.

Serena Williamsová v duelu se Cvetanou Pironkovovou

O osudu první sady tak rozhodl jediný brejk za stavu 2:2, kdy dvaatřicetiletá Bulharka uspěla na returnu, sama naopak na servisu nezaváhala a po 41 minutách šla do vedení 1:0 na sety. Williamsové nestačilo v úvodní sadě ani sedm es, Pironkovová se naopak mohla pochlubit 87% úspěšností vyhraných míčů po prvním podání.

Druhý set ve znamení Sereny

Nepovedený úvod však Američanku nezlomil. Po vzájemně prolomených servisech z úvodních gamů převzala inciativu, výrazně zpřesnila svou hru, navíc si dál pomáhala výborným servisem.

Za stavu 4:3 ve svůj prospěch podruhé v sadě uspěla na returnu a třemi esy v závěrečné hře uzavřela druhou sadu výhrou 6:3. Před třetím setem se tak Serena pyšnila bilancí 16:3 na esa.

Cvetana Pironkovová na podání

Jízda i v rozhodující sadě

Americká tenistka pokračovala v maximálně agresivní hře i ve třetím setu. Pironkovová se většinu času ve výměnách bránila, o svůj servis přišla hned v úvodní hře rozhodující sady.

Rodačka z Plovdivu postupem času přestala agresivní hře soupeřky stačit. O poslední naději na zvrat přišla v sedmé hře, kdy znovu neuspěla na podání. Šanci si Williamsová už ujít nenechala, i pomocí celkem dvaceti es sadu vyhrála 6:2 a může slavit postup do semifinále.

Mezi poslední čtyři postoupila šestinásobná vítězka US Open počtrnácté v kariéře.

US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 53,4 milionu dolarů):
Ženy:
Dvouhra - čtvrtfinále:
S. Williamsová (3-USA) - Pironkovová (Bulh.) 4:6, 6:3, 6:2
Čtvrteční program tenisového grandslamového US Open (SELČ):
Kurt Arthura Ashe:
21:00 finále čtyřhry Pavič, Soares (Chorv./Braz.) - Koolhof, Mektič (8-Niz./Chorv.)
1:00 Bradyová (28-USA) - Ósakaová (4-Jap.)
S. Williamsová (3-USA) - Azarenková (Běl.)/Mertensová (16-Belg.)