Vsetín se vzchopil a porazil Třinec

Hokejistům Vsetína se podařilo ve 42. kole oddálit definitivu baráže o extraligu. Poslední celek soutěže dokázal zaskočit o play-off bojující Třinec, který porazil 4:1. Valaši se dočkali plného bodového zisku po devíti porážkách za sebou, při nichž vytěžili dva body za prohry v prodloužení.

Minutu před koncem první třetiny se po gólu lační diváci dočkali, když Jenáček využil příležitost, kterou mu vypracoval Hrabal. V druhé části utkání bylo hodně vzruch hlavně při přesilovkách. Od 28. minuty to podruhé v pěti proti třem zkusili hosté, nicméně když už byli domácí ve čtyřech, proháčkoval se Zdráhal a sekundu před vypršením trestu zvýšil na 2:0 a za dvě minuty přidal třetí úspěch Kučný.

Valaši se plného bodového zisku dočkali po devíti porážkách a odvrátili hrozbu baráže. V závěru nepustili Třinec téměř k ničemu a Květon se Zdráhalem už už sahali po čtvrté brance. Štěstí se však od brankáře Hoviho odvrátilo a nulu mu opět v oslabení vzal střelou mezi betony Výtisk. Za stavu 3:1 zkusil Třinec power-play dokonce tři minuty před sirénou, ale v té době se Zdráhal zapsal do listiny střelců podruhé.

Rostislav Vlach, asistent trenéra Vsetína: "Konečně solidní výkon. Čtyři góly na jeden zápas u nás nebývají zvykem. Hlavně kluci získali sebevědomí."

Jiří Juřík, trenér Třince: "Domácí hráli houževnatě a výborně bránili. Neproměnili jsme přesilovku pět na tři, nevyužili další šance, a proto jsme prohráli."

Vsetínská hokejová - Oceláři Třinec 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Jenáček (Hrabal, Stantien), 30. Zdráhal, 32. Kučný (Stantien, O. Hruška), 59. Zdráhal (D. Květoň) - 56. Výtisk (Tomas). Rozhodčí: Smeták - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:6, navíc Chmelíř (Třinec) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 2025.
Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Ponomarev, Nedbálek, R. Bauer, Bolf - Jenáček, Stantien, O. Hruška - Steiner, Janeček, Rob - Sakrajda, Zdráhal, D. Květoň. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Hunkes, Pácal, Kroupa, Chmelíř (16.- 25. Frolo) - Paroulek, Skořepa, Fabuš - Kudrna, Peterek, Hašek - Janků, Polanský, I. Padělek - od 21. navíc Huna, Tomas. Trenéři: Juřík, Mach a Daneček.