Karlovy Vary poprvé v sezóně bodovaly se Spartou

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů poprvé v letošním ročníku extraligy bodovali v duelu s Spartou. Energie ve 42. kole dvakrát dotáhla náskok Pražanů a po remíze 2:2 na jedenáctém místě ztrácí na osmou Spartu stále jen tři body.

Dělbu bodů v důležité bitvě o play off zařídil v 56. minutě obránce Michal Dobroň, který v polovině prosince přišel na západ Čech právě ze Sparty výměnou za tehdejšího karlovarského kapitána Františka Ptáčka. V poslední minutě prodloužení mohl rozhodnout hostující Ondřej Kratěna, ale neproměnil trestné střílení.

Zápas měl od začátku vysoké tempo. V šesté minutě se karlovarskou obrannou třetinu prohnal Marek, ale šanci nevyužil. Další příležitost Sparty měl v deváté minutě Špaňhel, ale Mensator byl při jeho bekhendovém pokusu pozorný. Od poloviny úvodní třetiny měly výhodu přesilovky Karlovy Vary, ale gólman hostů Bříza musel zasahovat snad jen při Dobroňově střele od modré čáry. Potom vyzkoušel po úniku sparťanského gólmana Hurtaj a při snaze o dorážku nedosáhl na puk Dvořák. Bříza pozorný i při Řezníčkově bombě. V závěru prvního dějství při přesilovce Sparty několikrát zasahoval Mensator, který si připsal v úvodní části celkem sedmnáct úspěšných zákroků.

V druhé třetiny bylo na ledě a vyloučených stále přibývalo a diváci zasypali led odpadky. Ve 23. minutě Mensator při přesilovce hostů výborně zakročil při Hanzlíkóvě šanci, z protiútoku mohl vyrovnat Dvořák. Sparta mohla hrát po faulu Dvořáka na Břízu 26 sekund v pěti proti třem, ale za provinění hráčské lavice Pražanů musel na trestnou lavici Dragoun, takže bylo po brzy po dvojnásobné výhodě.

V polovině utkání zůstal ležet u mantinelu zraněný sparťan Sivek. Potom se Mensator vyznamenal dvakrát proti Netíkovi. Ve 35. minutě už bekhendem z těžkého úhlu vyrovnal Dvořák. V druhé polovině druhého dějství se Sparta opět zbavila přesilovky, když při ponechané výhodě fauloval Růžička.

Na začátku třetí třetiny se hrálo dlouho bez přerušení a ve vysokém tempu. Ve 49. minutě ujel po levé straně Chabada a střelou do vzdálenějšího horního růžku karlovarské branky opět vrátil Spartě vedení. Domácí ale bojovali. V 55. minutě neuspěl v přesilovce Kraft a následně Sparta přežila velký závar před svojí brankou.V 56. minutě však překvapil Břízu z dálky Dobroň a vyrovnal.

V třetí minutě prodloužení unikl domácí obraně Marek a hosté dopravili puk do posunuté karlovarské klece. Hlavní rozhodčí Turčan situaci dlouho konzultoval s videorozhodčím a gól nakonec neuznal. V čase 64:17 byl při sólu sražen Řezníčkem Netík a sudí nařídil trestné střílení. Kratěnův úmysl ale Mensator vystihl.

Energie Karlovy Vary - Sparta Praha 2:2 po prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Dvořák (Kraft), 56. Dobroň (Alinč) - 6. Marek (Vykoukal, Štrba), 49. Chabada (Ptáček, Marek). Rozhodčí: Turčan - Český, Kostka. Vyloučení: 9:9, Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 3000.
Karlovy Vary: Mensator - J. Řezníček, Němec, Dobroň, Duben, J. Polák, Ustrnul - Dvořák, Kraft, Hurtaj - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Pech, Alinč, Selingr - od 31. navíc Milan Procházka. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Sparta: Bříza - Ptáček, Nikolov, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Černošek, Stehlík - Kratěna, J. Straka, Sivek - Chabada, Marek, Štrba - Špaňhel, Netík, Dragoun - od 21. navíc M. Růžička. Trenéři: Výborný a Jelínek.