Rubriky:

Odjinud

Neskutečné! Smetlo ho auto, má zlomené obě nohy, ale výzvu nevzdal

10. listopadu 2017 08:38 - Šanghaj
(Aktualizováno: 10. listopadu 2017 09:37)

Kai Markus se v polovině března tohoto roku vydal na vskutku šílenou pouť, v rámci níž chtěl běžet z Hamburku do čínské Šanghaje. Svoji cestu měl spočítanou na 237 dní, 12 000 kilometrů přes osm různých zemí. Auto, které se mu nevyhnulo, překazilo jeho pouť. Kai ale i s oběma nohama v sádře pokračuje dál.

 

facebook K. Markus

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Němec Kai Markus, který se oženil s Číňankou, přišel na šílený nápad, že obě tyto „své" země spojí jedním velkým epickým během bořícím vzájemné předsudky panující v obou státech. Až do konce září vycházelo všechno perfektně a on se stále více blížil svému cíli. Na cestě strávil 202 dní a za sebou měl už více než 11 000 kilometrů. Osud však zasáhl krutou rukou.

Svou rodinu poslal do Číny. Hrůzných 12 000 kilometrů za ní prý zdolá vlastními silami

Kai právě běžel na okraji silnice, když si všiml, že se jakýsi neopatrný řidič řítí přímo na něj. Podařilo se mu na poslední chvíli uskočit, ale štěstí to bylo pouze částečné. Po dopadu Kai uklouzl a zřítil se do hlubokého příkopu, o jehož dno si zlomil obě nohy. Okamžitě věděl, že se stalo něco opravdu špatného, a zalarmoval svou čínskou ženu. Ta mu zavolala záchrannou službu a Kai Markus byl převezen do nemocnice. Rentgen potvrdil frakturu obou patních kostí. Okamžitá operace ale nebyla možná. Nohy byly příliš oteklé, a tak bylo nutné počkat, až otok splaskne.

Kai tak měl spoustu příležitostí a času přemýšlet, co bude dál. Součástí jeho běžeckého projektu byly i takzvané kulturní dny sloužící ke vzájemnému porozumění lidí ze dvou tak odlišných zemí a kultur. A jednu takovou přednášku měl Kai naplánovanou i na následující den po nehodě. Jako člověk s velkou sebedisciplinou a odhodláním se nechtěl vzdát. Na přednášku se vypravil na invalidním vozíku. Možná právě jeho obrovská vůle hovořila ten den jasnější řečí než tisíc jeho slov.

Operaci bylo možné provést až týden po nehodě. Lékaři rozhodli o nutnosti použít titanové dlahy a šrouby. A následně pacientovi doporučili hodně odpočívat. Běžec ovšem ihned poté začal na nemocničním lůžku provádět všemožné cviky, aby rehabilitaci uspíšil. A k témuž motivoval i ostatní pacienty na pokoji. Tohle Čína asi ještě nezažila.

Už od začátku běhu dělal Kaiovi support jeho kamarád Victor. Ten řídil doprovodné vozidlo Volkswagen Brouk s miniaturním obytným přívěsem. Na zastávkách Victor na Kaie čekal pohodlně usazen s hrnkem kávy a cigaretou v ruce. V tentýž den, kdy Kai skončil v nemocnici, se Brouk porouchal. Pro oba muže to znamenalo stopku a přemýšlení, co dál. Nakonec se domluvili, že Victorovy pohodlné dny skončily. Vyrazili jako tým, dokončí jako tým. Když nemůže běžet Kai, poběží Victor.

Victor ale není běžec a není příliš trénovaný. Cvičit začal až na naléhání svého přítele na jejich společné cestě. Teď poběží každý den 20-25 kilometrů, zatímco Kai ho bude všemožně podporovat a také se nadále věnovat svým putovním přednáškám. Společně by měli dorazit do cílové Šanghaje v polovině prosince.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce