SESTŘIH: Kometa vyloupila trápící se Plzeň

Karlovy Vary se v předehrávce 12. kola hokejové extraligy představily na ledě pražské Sparty. Hned od začátku byla cítit ze Západočechů větší chuť po vítězství. Na první dvě branky hostů dokázala Sparta ještě reagovat, ve třetí třetině však už střílela branky jenom Energie, která za vítězství 5:2 zapisuje důležité tři body. Karlovy Vary se posunuly na čtvrté místo právě za Spartu, na kterou ztrácí pět bodů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Plzeň - Brno 1:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Martin Kohout poslal Kometu střelou z pravého kruhu na bližší tyč v deváté minutě do vedení 1:0.

Plzeň - Brno 0:1 (9. Kohout)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeňský Jakub Lev v 15. minutě při přesilové hře srovnal na 1:1. Tečoval střelu Zámorského, svůj první bod za druhou asistenci zapsala čerstvá posila Západočechů, Švéd Söderlund.

Plzeň - Brno 1:1 (15. Lev)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Útočník Plzně Adrián Holešinský měl v přesilovce pět na tři během patnácti vteřin dvě ohromné příležitosti, ani jednou se však prosadit nedokázal.

Plzeň - Brno, šance Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brněnský Tomáš Vincour po svižné kombinaci v přesilovce posílá z otočky Kometu ve 30. minutě do vedení 2:1.

Plzeň - Brno 1:2 (30. Vincour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeňský Flek se v úniku řítil sám na Furcha, puk ale skončil na horní tyčce.

Plzeň - Brno, tyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň poslední dvě minuty hrála bez brankáře, na žádnou větší příležitost to však nestačilo.

Plzeň - Brno, power playVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hokejová extraliga, 10. kolo
Plzeň - Brno 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Lev (Zámorský, Söderlund) - 9. Kohout (Gazda, Ďaloga), 30. Vincour (Flek, Cingeľ). Rozhodčí: Pražák, Ondráček - Gerát, Zíka. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 3893
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Kvasnička, Dujsík, Michal Houdek, Piskáček, Malák - Söderlund, Lev, Schleiss - Matýs, Mertl, Holešinský - Rekonen, Jansa, Pour - M. Indrák, P. Straka, K. Hrabík - Šiler. Trenér: Kořínek
Brno: D. Furch - Ščotka, Lintuniemi, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga - Moses, Cingeľ, Okál - A. Zbořil, Marcinko, Kohout - Flek, Holík, Zaťovič - Jenyš, Vincour, Zembol - Ekrt. Trenér: Modrý