SESTŘIH: Olomouc zastavila rozjetý Litvínov

Olomouc dokázala přerušit jedenáctizápasovou vítěznou sérii Litvínova, na domácím ledě vyhrála 2:1. Vítězství Slezanům v 53. minutě trefil Jan Bambula, Severočeši nevyužili možnost dostat se do čela extraligy před Pardubice, které padly v Českých Budějovicích.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Verva Litvínov 2:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Slovinec v dresu Olomouce Macuh jel sám na gólmana Zajíčka, překonat ho ale nedokázal.

Olomouc - Litvínov, šance olomouckého MacuhaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jurčík se v 30. minutě prosadil v úniku dva na jednoho, Litvínov šel do vedení 1:0.

Olomouc - Litvínov 0:1 (30. Jurčík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Olomoucký Navrátil v přečíslení dva na jednoho prostřelil Zajíčka, Haná i srovnali ve 44. minutě krok s Litvínovem.

Olomouc - Litvínov 1:1 (34. Navrátil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bambula z mezikruží prostřelil Zajíčka, Olomouc se dostala v 53. minutě do vedení 2:1.

Olomouc - Litvínov 2:1 (53. Bambula)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po utkání se ještě mezi oběma celky strhla hromadná bitka. Hlavní rozhodčí dokonce ani hráčům nedovolili podat si po utkání ruce.

Olomouc - Litvínov, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

HC Olomouc - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 34. Navrátil (Macuh, Anděl), 53. Bambula (Sirota) - 30. Jurčík (Zile, Válek). Rozhodčí: Šír, Pilný - Axman, Bohuněk. Vyloučení: 4:2, navíc J. Káňa, A. Rutar - O. Kaše, D. Zeman všichni 5 min. Bez využití. Diváci: 4538.
Olomouc: Konrád - Rašner, Ondrušek, Řezníček, Sirota, A. Rutar, Švrček, Mareš - Orsava, Nahodil, J. Káňa - Bambula, J. Knotek, Kunc - Navrátil, Macuh, Anděl - Kucsera, P. Musil, Klimek. Trenér: Tomajko.
Litvínov: Zajíček - Demel, Zile, Jaks, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - Koblasa, Gut, Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Maštalířský - Havelka, Jurčík, Válek. Trenér: Mlejnek.