SESTŘIH: Olomouc srazila České Budějovice, hosté přišli o zraněného Pecha

Hokejisté Olomouce porazili v 15. kole Tipsport extraligy na svém ledě České Budějovice 5:2. Hosté prohráli druhý zápas v řadě, navíc přišli o zraněného Lukáše Pecha, který byl z ledu odnesen na nosítkách.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. Banes Motor České Budějovice 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Skóre zápasu mezi Olomoucí a Českými Budějovicemi otevřel v 17. minutě Plášek, který tvrdou ranou pod horní tyčku Hrachovinovy branky poslal Hanáky do vedení.

Olomouc - České Budějovice 1:0 (17. Plášek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Po jednom ze soubojů skončil na ledě i jeden z čárových rozhodčích, který byl neúmyslně zasažen hokejkou.

Olomouc - České Budějovice, momentVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Obrovské chyby olomoucké defenzivy využil českobudějovický Ordoš a parádním forhendovým blafákem překonal Konráda - vyrovnáno 1:1.

Olomouc - České Budějovice 1:1 (26. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouckým vrátil vedení přesně v polovině zápasu Navrátil, který tečoval Andělovo nahození od modré.

Olomouc - České Budějovice 2:1 (31. Navrátil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté však znovu srovnali, v 33. minutě podruhé překonal Konráda Pýcha.

Olomouc - České Budějovice 2:2 (33. Pýcha)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hanáci si ale vedení vzali zpět o tři minuty později. Na brankovišti úspěšně dorážel Navrátil.

Olomouc - České Budějovice 3:2 (36. Nahodil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Náskok Olomouce pojistil v 46. minutě Kusko, který zvyšoval už 4:2.

Olomouc - České Budějovice 4:2 (46. Kusko) Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 50. minutě utkání přišel hodně nepříjemný moment pro českobudějovického Lukáše Pecha, který byl po nešťastném pádu odnesen z ledu na nosítkách a zápas pro něj skončil.

Olomouc - České Budějovice, zranění PechaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Při závěrečné hře bez brankáře dovršil výhru Olomouce 5:2 gólem do prázdné branky Macuh.

Olomouc - České Budějovice 5:2 (59. Macuh)Video: Tipsport Extraliga / BPA

15. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - Banes Motor České Budějovice 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. Plášek (Řezníček), 31. Navrátil (Anděl, Rašner), 36. Nahodil (Orsava, Rašner), 46. Kusko (Macuh, Kucsera), 59. Macuh - 26. Ordoš, 33. Pýcha (Kondelík, Vopelka). Rozhodčí: Obadal, Šír - Axman, Blažek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4526.
Olomouc: Konrád - Rašner, Ondrušek, Řezníček, Sirota, A. Rutar, Švrček, L. Mareš - Orsava, Nahodil, J. Káňa - Bambula, J. Knotek, Kunc - Navrátil, Anděl, Plášek - Kucsera, Macuh, Kusko. Trenér: J. Tomajko.
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Gulaši, Vráblík, Štencel, Hovorka, M. Doudera, Štich - Kubík, Harris, Ordoš - Gulaš, Kondelík, F. Přikryl - M. Beránek, Pech, Koláček - M. Toman, M. Hanzl, Vopelka. Trenér: Čihák.