SESTŘIH: Lídr bez šance, Litvínov v Plzni pohořel a přišel o první místo

Hokejisté Plzně porazili v 15. kole Tipsport extraligy na svém ledě do té doby vedoucí Litvínov 5:2. Vítěznou trefu Indiánů si připsal v 35. minutě finský obránce Západočechů Aleksi Laakso. Do čela extraligové tabulky se tak znovu vrátily Pardubice o bod před Litvínov.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Verva Litvínov 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

V 16. minutě se dostal kotouč mezi kruhy ke Gutovi, domácí Pavlát ale vytáhl skvělý zákrok.

Plzeň - Litvínov, zákrok PavlátaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po bezbrankové první třetině šli překvapivě do vedení domácí, když se v 22. minutě prosadil po Hrabíkově akci Jansa.

Plzeň - Litvínov 1:0 (22. Jansa)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zaskočený Litvínov inkasoval o čtyři minuty později, když se prosadil Malák a zvýšil už na dvoubrankový rozdíl.

Plzeň - Litvínov 2:0 (26. Malák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Extraligový lídr se ke slovu dostal v polovině utkání, kdy Ondřej Kaše přesnou ranou překonal Pavláta a snížil na 1:2.

Plzeň - Litvínov 2:1 (30. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí si však brzy vzali dvoubrankový náskok zpět, když se v přesilové hře prosadil finský bek ve službách Západočechů Laakso.

Plzeň - Litvínov 3:1 (35. Laakso)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Že tentokrát může Litvínov na body zapomenout, potvrdil v 51. minutě Söderlund, který využil přesné přihrávky Holešinského a do odryté branky počtvrté překonal Tomka.

Plzeň - Litvínov 4:1 (51. Söderlund)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí mohli přidat i pátý gól, Holešinský však nařízený trestný nájezd nevyužil, Tomek jeho pokus bez problémů vychytal.

Plzeň - Litvínov, trestné stříleníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Litvínov vykřesal aspoň minimální naději 105 sekund před koncem, kdy se prosadil Kirk a snížil na 2:4.

Plzeň - Litvínov 4:2 (59. Kirk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Chemici ještě zkusili power play, tu však ztrestal gólem do prázdné branky svou druhou trefou Laakso a rozhodl tak o překvapivém vítězství Plzně 5:2.

Plzeň - Litvínov 5:2 (59. Laakso)Video: Tipsport Extraliga / BPA

15. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Jansa (K. Hrabík), 26. Malák (Piskáček, Pour), 35. Laakso (Schleiss, M. Indrák), 51. Söderlund (Holešinský), 59. Laakso - 30. O. Kaše (D. Kaše), 59. Kirk (Maštalířský, Abdul). Rozhodčí: Hribik, M. Sýkora - Hynek, Zíka. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 5264.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Kvasnička, Laakso, A. Jiříček, Malák, Piskáček, Michal Houdek - Holešinský, Mertl, Söderlund - Matýs, Lev, Schleiss - Rekonen, M. Indrák, Pour - K. Hrabík, Jansa, Šiler. Trenér: Kořínek.
Litvínov: M. Tomek - Demel, Zile, Jaks, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - Koblasa, Gut, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Maštalířský - Havelka, Jurčík, Válek. Trenér: Mlejnek.