SESTŘIH: Sparta ve slavnostním zápase předvedla obrat, Motor zdolala už poosmé v řadě

Utkáním s Českými Budějovicemi si připomínali 120. výročí od založení klubu, dlouho to však vypadalo na pochmurné sparťanské oslavy. Hokejisté Motoru totiž po dvou gólech Valského ještě v závěru druhé třetiny vedli 2:0, nakonec ale Pražané triumfovali 3:2 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil Sobotka. Jihočeši prohráli se Spartou už poosmé v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTřIH: HC Sparta Praha vs. Banes Motor Č. Budějovice 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Ještě před začátkem zápasu aplaudovala O2 arena někdejšímu hráči Sparty Danielu Přibylovi, který se rozhodl ukončit kariéru, kterou poznamenala vážná zranění kolen. Přibyl si stoupl na čestné buly proti Miroslavu Formanovi, puk mezi ně hodil další kamarád a hráč Sparty Jan Buchtele.

Sparta – České Budějovice, Daniel Přibyl ukončil kariéruVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Že výborný výkon Českých Budějovic v posledním zápase na ledě první Pardubic nebyl náhodný, poznala domácí Sparta ve 14. minutě, kdy rychlou akci Jihočechů zakončil střelou za bezmocného Kořenáře Valský.

Sparta – České Budějovice 0:1 (14. Valský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pro Valského šlo o jubilejní, 150. gól v extralize, toho prvního se dočkal už před patnácti lety. A Na Spartě ve druhé třetině načal už svou čtvrtou padesátku branek. Domácí obrana nechala 35letého útočníka trestuhodně volného před brankou a gólman Kořenář už nestačil včas zasáhnout.

Sparta – České Budějovice 0:2 (32. Valský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta se z druhého úderu hostů vzpamatovala ještě do konce druhé třetiny. Nad Strmeňovu lapačku se trefil Forman a snížil na jednobrankový rozdíl.

Sparta – České Budějovice 1:2 (37. Forman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 50. minutě už bylo vyrovnáno. Obránce Irving vystřelil z pravého kruhu a prostřelil gólmana Strmeně.

Sparta – České Budějovice 2:2 (51. Irving)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O bodu navíc pro Pražany za výhru 3:2 rozhodl v první minutě prodloužení Sobotka, který z dorážky překonal Strmeně.

Sparta – České Budějovice 3:2 pp (61. Sobotka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

27. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha – Banes Motor České Budějovice 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 37. M. Forman (Kempný, Kořenář), 51. Irving (Chlapík, P. Kousal), 61. Sobotka (Řepík, Kempný) – 14. Valský (F. Přikryl), 32. Valský (F. Přikryl). Rozhodčí: Mrkva, Ondráček – J. Svoboda, Klouček. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 12 431.
Sparta: Kořenář – Moravčík, Kempný, Irving, Němeček, Mozík, Krejčík, T. Tomek – Řepík, Sobotka, Chlapík - P. Kousal, R. Horák, O. Najman – Kestner, J. Lajunen, Buchtele – M. Forman, Konečný, Mužík. Trenér: Gross.
České Budějovice: Strmeň – Hovorka, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Pýcha, Štencel, Vráblík – Ordoš, Kondelík, M. Beránek – D. Simon, Harris, M. Toman – Valský, M. Hanzl, F. Přikryl – Kříž, Koláček, Chlubna. Trenér: Čihák.