SESTŘIH: Dynamo zakroutilo Kohoutům krkem. Nebohá Olomouc dostala v Pardubicích osmičku

Extraligový lídr z Pardubic si v předehrávce 30. kola hokejové extraligy s chutí zastřílel. Na vítězství 8:2 proti Olomouci měli největší zásluhu dvougóloví střelci Lukáš Radil a Martin Kaut. Východočeši mají v čele tabulky na druhou Spartu sedmibodový náskok. Hanáci zůstávají devátí.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Olomouc 8:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Pardubice neponechaly nic náhodě a do utkání aktivně vstoupily. Odměnou jim byla rychlá trefa Martina Kauta, který již v 5. minutě překonal olomouckého gólmana Jakuba Sedláčka.

Pardubice - Olomouc 1:0 (5. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O dvě minuty později se mohli Kohouti dočkat vyrovnání. Pěkná souhra čtvrté útočné formace Hanáků vyústila v šanci Lukáše Anděla, ale gólman extraligového lídra Roman Will byl připravený.

Pardubice - Olomouc, šance OlomouceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 17. minutě dostalo Dynamo výhodu přesilovky. Vyloučení hostujícího Bambuly potrestal po krásné kombinaci ranou z voleje Radil a navýšil náskok Východočechů.

Pardubice - Olomouc 2:0 (17. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dominance Pardubic pokračovala i v prostřední dvacetiminutovce. Ve 28. minutě se dostal do úniku Patrik Poulíček a nedal Sedláčkovi šanci.

Pardubice - Olomouc 3:0 (28. Poulíček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 33. minutě se po souboji u hrazení nepříjemně zranil útočník hostů Jakub Orsava.

Pardubice - Olomouc, zranění olomouckého OrsavyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A ve 36. minutě bylo pro Olomoucké ještě hůř. Po chybě v defenzivě Kohoutů se ke kotouči dostal Radil a svým druhým zásahem poslal Pardubice do čtyřbrankového vedení.

Pardubice - Olomouc 4:0 (36. Radil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

I do závěrečného dějství vstoupili Východočeši skvěle. Nejprve ve 42. minutě přidal pátý gól opět Kaut.

Pardubice - Olomouc 5:0 (42. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A dvě minuty nato nadělil Olomouci „kanára“ Adam Musil. Zápas tím skončil pro gólmana Sedláčka. Mezi tyčemi ho nahradil Branislav Konrád.

Pardubice - Olomouc 6:0 (44. Musil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže ani změna brankáře nebyla hostům nic platná. Ve 46. minutě přidal sedmou trefu Pardubic Lukáš Sedlák.

Pardubice - Olomouc 7:0 (46. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Čestného úspěchu se dočkali i Hanáci. Ve 48. minutě se prosadil veterán Jiří Ondrušek.

Pardubice - Olomouc 7:1 (48. Ondrušek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině třetího dějství se Ondrušek připomněl ještě jednou a snížil na 2:7.

Pardubice - Olomouc 7:2 (50. Ondrušek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Konečnou podobu výsledku dal dvě minuty před závěrečnou sirénou David Cienciala.

Pardubice - Olomouc 8:2 (58. Cienciala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Předehrávka 30. kola hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 8:2 (2:0, 2:0, 4:2)
Branky a nahrávky: 5. M. Kaut (A. Musil, Cienciala), 17. Radil (M. Kaut, Hyka), 28. Poulíček (Bučko), 37. Radil, 42. M. Kaut (Mandát, Poulíček), 44. A. Musil (M. Kaut), 46. Sedlák (Čerešňák), 58. Cienciala (R. Kousal, Říčka) - 48. Ondrušek (Kunc, Navrátil), 50. J. Knotek (Kunc, Ondrušek). Rozhodčí: Ondráček, Vrba - Ondráček, Rampír. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 8543.
Pardubice: Will - Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, J. Kolář, Hrádek, Bučko - Hyka, Sedlák, Říčka - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Cienciala - Paulovič, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.
Olomouc: J. Sedláček (44. Konrád) - Rutar, Ondrušek, Škůrek, Mareš, Švrček, T. Černý - Bambula, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Nahodil, Kunc - Orsava, Macuh, Plášek - Klimek, Anděl, Menšík. Trenér: Tomajko.