Atalanta - FC Turín 3:0Fotbalisté Bergama porazili FC Turín a pomohli Slavii do 3. předkola LM

Fotbalisté Bergama v 38. kole italské ligy porazili doma 3:0 FC Turín. Atalanta se posunula na čtvrté místo, a jelikož už nemůže skončit hůře a zároveň se probojovala do Ligy mistrů i jako vítěz Evropské ligy, má český vicemistr Slavia na základě klubového koeficientu zajištěné 3. předkolo nemistrovské části Ligy mistrů.

Fanoušci Bergama během duelu s Turínem.

Frosinone podlehlo doma 0:1 Udine a po jedné sezoně se vrací do druhé ligy. Doplnilo tak už jisté sestupující Sassuolo a Salernitanu. Mezi elitou se naopak udrželo Empoli díky gólu Nianga ze třetí minuty nastavení, díky němuž zdolalo 2:1 AS Řím.

Bergamo ve středečním finále EL výhrou 3:0 ukončilo po 51 soutěžních zápasech neporazitelnost Leverkusenu a formu potvrdilo i šestým vítězstvím v řadě v Serii A. Favorit rozhodl už v první půli, prosadili se Scamacca a autor hattricku z finále v Dublinu Lookman. Po změně stran přidal pojistku z penalty Pašalič.

Atalantě zbývá ještě dohrávka 29. kola proti Fiorentině. Pokud ji zvládne za tři body, dostane se na konečné třetí místo před Juventus.

Obhájci titulu z Neapole zakončili sezonu bezbrankovou remízou s Lecce a obsadili až desáté místo. V příští sezoně tak budou chybět v evropských pohárech.

První Inter Milán v posledním kole remizoval 2:2 ve Veroně a vyhrál ligu o 19 bodů před městským rivalem AC. „Nerazzurri“ zaostali o tři body za svým výkonem ze sezony 2006/07.

Italská fotbalová liga - 38. kolo:
Bergamo - FC Turín 3:0 (26. Scamacca, 43. Lookman, 71. Pašalič z pen.)
Neapol - Lecce 0:0
Empoli - AS Řím 2:1 (13. Cancellieri, 90.+3 Niang - 45.+1 Aouar)
Frosinone - Udine 0:1 (76. Davis)
Hellas Verona - Inter Milán 2:2 (16. Noslin, 37. Suslov - 10. a 45.+1 Arnautovič)
Lazio Řím - Sassuolo 1:1 (60. Zaccagni - 66. Viti)