Basketbalisté Děčína porazili Ostravu ve čtvrtfinále i podruhé, Ústí srovnalo

Basketbalisté Děčína porazili Ostravu doma i podruhé a po dnešním vítězství 92:78 se ve čtvrtfinále ligového play off ujali vedení 2:0 na zápasy. Ústí uspělo 96:83 v Pardubicích a srovnalo na 1:1. Hraje se na čtyři vítězství.

Ostrava držela s Děčínem krok jen v první čtvrtině, po které prohrávala o pět bodů. Poté Severočeši získali utkání pod kontrolu, největší zásluhu na tom měl především nejlepší střelec zápasu Ty Nichols, který dal 23 bodů.

Děčín navázal na vítězství 84:74. Nyní se série přesune do Ostravy, kde se bude hrát v úterý a ve středu.

Ústí po vyrovnaném prvním poločase rozhodlo o výhře ve třetí čtvrtině, kterou ovládlo 26:16. Hostující Sluneta vedla až o 18 bodů a před dvojicí domácích zápasu příští týden oplatila domácím páteční porážku 77:87.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 2. zápasy:
Děčín - Ostrava 92:78 (26:21, 48:38, 69:58)
Nejvíce bodů: Nichols 23, Svoboda, Walton po 18 - Morgan 16, Majerčák 14, Mathon 13. Stav série: 2:0.
Pardubice - Ústí nad Labem 83:96 (17:22, 42:48, 58:74)
Nejvíce bodů: Čolak 23, Dickerson 14, Štěrba, Švrdlík, Vyoral, Pekárek po 9 - Svejcar 24, Martin 21, Johnson 14. Stav série: 1:1.