Basketbalisté Indiany a Lakers si zahrají finále nového turnaje NBA Cupu

Ve finále nového turnaje NBA Cupu se utkají basketbalisté Indiany a Lakers. Pacers porazili třetí nejlepší klub sezony Milwaukee 128:119, tým z Los Angees suverénně zdolal na Final Four v Las Vegas 133:89 New Orleans. O šampionech se rozhodne v sobotu, každý z hráčů vítězného týmu obdrží půl milionu dolarů (11 milionů korun).

Basketbalisté LA Lakers LeBron James (vlevo) a Anthony Davis si zahrají finále NBA Cupu.

Lakers pomohl do finále 30 body LeBron James a má tak šanci do své bohaté sbírky přidat další trofej. „Je to fajn turnaj, ale pořád je ještě prosinec, takže nemá cenu moc bláznit. Ale máme další příležitost být ještě lepší a těšíme se,“ řekl James, střelecký rekordman ligy, její čtyřnásobný šampion nebo držitel čtyř cen MVP finálové série.

Lakers měli šest dvouciferných střelců, přitom nikdo neodehrál více než 31 minut. Skvěle jim vyšla prostřední pasáž: ve druhé a třetí čtvrtině deklasovali New Orleans v součtu 81:41.

Hvězdou mladého týmu Indiany byl stejně jako ve čtvrtfinále proti Bostonu Tyrese Haliburton. V zápase s Milwaukee nasbíral 27 bodů, 15 asistencí a 7 doskoků. „Hrajeme dobře a momentálně šokujeme svět. Budeme v tom pokračovat,“ slíbil Haliburton. Lavička Pacers jasně přehrála tu soupeřovu, každý z deseti hráčů Indiany v semifinále zaznamenal nejméně šest bodů.

Frustrace Milwaukee pokračovala v šatně a podle médií se pohádali Bobby Portis s trenérem Adrianem Griffinem. Ten se zlobil, že tým prohrál na doskoky 46:51, podle Portise byl klíčový v závěru vyrovnaného utkání útok.

Pacers v poločase vedli o 12 bodů, ale po třetí části, kterou ztratili 28:43, prohrávali o tři body. Rozhodla tak závěrečná čtvrtina a tu Indiana ovládla 37:25. Ještě 2:40 minuty před koncem byl rozdíl o jediný bod, pak ale dominovala Indiana. Bucks tak nebylo nic platných ani 37 bodů a 10 doskoků Janise Adetokunba.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.