Basketbalisté Ústí vyhráli v Brně první zápas o 3. místo po prodloužení

Basketbalisté Ústí nad Labem zdolali v úvodním utkání play off o 3. místo Brno 84:80 po prodloužení. Ve druhém utkání série hrané na dvě vítězství, které je na programu v sobotu, budou mít výhodu domácího prostředí.

Basketbalisté Ústí nad Labem se radují z postupu do semifinále. Archivní foto

Sluneta přitom v Brně od začátku prohrávala. V úvodu poslední čtvrtiny domácí vedli až o 12 bodů, Severočeši se ale dokázali dotáhnout. Prodloužení hostům zařídil Lamb Autrey, který čtyři sekundy před koncem dvoubodovým pokusem vyrovnal na 74:74. Lépe pak Ústí zvládlo i koncovku vyrovnaného nastavení.

Nejlepším střelcem zápasu byl ústecký Delano Spencer s 21 body, Autrey přidal 19 bodů. Double double zaznamenal kapitán Slunety Ladislav Pecka za deset bodů a jedenáct doskoků. Domácí střelecky táhl Richard Körner s 15 body.