Basketbalistky KP Brno přišly o ligovou neporazitelnost

Basketbalistky Chomutova nečekaně připravily v předehrávce 10. ligového kola o dosavadní neporazitelnost KP Brno. Severočeský celek zvítězil 80:59 a proti královopolskému týmu uspěl v nejvyšší soutěži vůbec poprvé od svého postupu mezi elitu v roce 2019. Brňanky prohrály po sedmi výhrách a za týden v sobotu je navíc čeká doma duel se suverénním USK Praha.

Ilustrační foto.

Domácí Levhartice po vyrovnané úvodní čtvrtině odskočily ve druhé části až do šestnáctibodového vedení (41:25), ale ve třetí čtvrtině celý náskok ztratily. Jenže favorit udržel vedení jen krátce a v posledním hracím období naprosto zkolaboval. Brňanky v závěrečné čtvrtině netrefily jediný koš ze hry, skórovaly jen z trestných hodů a desetiminutovku prohrály 5:24.

Chomutov dovedla k historickému výsledku především kapitánka Michaela Krejzová, autorka 21 bodů a 14 doskoků. Severočešky mají na šestém místě tabulky vyrovnanou bilanci 5-5.