Basketbalistky USK Praha před vánoční pauzou jasně přehrály Trutnov

Basketbalistky ZVVZ USK Praha uzavřely letošní rok podle očekávání vítězstvím nad Trutnovem, který v 11. kole porazily hladce 111:42. Druhé místo v tabulce před vánoční přestávkou uhájily Žabiny Brno, na hřišti pátého Chomutova zvítězily 79:72. Třetí místo drží další brněnský klub Tany, který má po výhře 102:66 v Brandýse nad Labem zápasovou bilanci 8:3 stejně jako čtvrtá Slavia. Pražanky doma porazily 79:66 Ostravu.

Archivní snímek basketbalistek USK Praha

Úřadující šampionky z USK táhla na Královce María Condeová, která nastřílela 21 bodů. Trenérka Natália Hejková rozložila zátěž rovnoměrně na celý tým a každá z hráček zaznamenala alespoň osm bodů. V dresu Trutnova naopak ani jedna hráčka neměla dvojciferné skóre, nejlepší Tereza Králová dala devět bodů.

Žabiny v Chomutově po vyrovnané úvodní čtvrtině odskočily až na jedenáct bodů a výhru uhájily, přestože domácí v závěru třetí čtvrtiny stáhly manko na jediný bod. „Středeční eurocupový zápas nám vzal hodně sil. Asi víc, než jsme si myslely. Dneska jsme nepředvedly to, co bychom chtěly. Ale výhry si ceníme. Levhartice naše chyby trestaly a my jsme jim daly až příliš moc šancí s námi hrát vyrovnaně,“ zhodnotila duel v tiskové zprávě Petra Záplatová, s 19 body nejlepší střelkyně vítězek. O bod více dala chomutovská Najai Wynnová-Pollardová.