Hlavní obsah

Brácha to neměl jednoduché, ale zvládl to perfektně, chválil Jaromír Bohačík staršího Petra

Porážku s Litvou na domácí palubovce nesl Jaromír Bohačík velmi těžce a o druhé porážce v kvalifikaci na světový šampionát 2023 se mu zprvu příliš mluvit nechtělo. Česko bez mnoha opor po porážce v Bosně a Hercegovině (90:97) podlehlo v Opavě favorizované Litvě 66:74 a ve čtyřčlenné skupině je zatím bez vítězství.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Zleva Laurynas Birutis z Litvy a Jaromír Bohačík z ČR. Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Článek
Fotogalerie

Mladší z reprezentačních bratrů Bohačíků věděl, že utkání, v němž český tým po trojce Tomáše Kyzlinka v půlce poslední čtvrtiny o bod vedl (59:58) mohlo dopadnout lépe. „Na to, jak to jednu chvíli s námi vypadalo špatně, jsme nakonec bojovali o vítězství. Za to jsem rád. V poslední čtvrtině jsme ale udělali dost chyb. Já sám jsem tam měl dvě ztráty, něco jsem nedal. Koncovka nám úplně nevyšla," popisoval Jaromír Bohačík.

Český tým výborně začal a po bodech Martina Peterky a Tomáše Kyzlinka získal osmibodový náskok. „První čtvrtka nebyla špatná. Trenéři dělají super práci, protože se umíme pěkně připravit na ten tým. Ale potom se soupeř naší hře přizpůsobí a my na to hůře reagujeme," poukázal Jaromír Bohačík.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Basketbalista Jakub Šiřina odehrál poslední zápas za českou reprezentaci.Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Čechům od 7. minuty scházel David Jelínek, který při trojkovém pokusu špatně došlápl a z utkání odstoupil. „David není jen bodový hráč. Dokáže při těch bodech týmu pomáhat i jinými způsoby. To byla velká ztráta. Doufám, že se brzy uzdraví, protože tohle zranění uprostřed sezony je velmi nepříjemné," zdůraznil Jaromír Bohačík, jenž zaznamenal 13 bodů a byl po jednadvaceti bodovém Tomáši Kyzlinkovi druhým nejlepším střelcem českého výběru.

I přes dvě porážky si Jaromír Bohačík toto kvalifikační okno bude dlouho pamatovat. „Bylo celé takové speciální. Velkým lákadlem pro opavské fanoušky bylo, že Kuba Šiřina tady končil. Navíc tu byl brácha, který konec minulé sezony v Opavě hrál. Hodně jsem se na spolupráci s ním těšil," prozradil Jaromír Bohačík.

Jeho o sedm let starší bratr Petr se do reprezentačního výběru kvůli absenci podkošových hráčů vrátil po dlouhých deseti letech. „Zvládl to perfektně. Tentokrát to neměl vůbec jednoduché se s těma chasníkama rvát. Ale odvedl skvělou práci. Mám spíše zase takový pocit, že jsme nedoskočili moc balonů z těch křídel. Ti naši dlouzí se tam perou, ale my to moc nesbíráme. To byla zase chyba," vrátil se Jaromír Bohačík myšlenkami k porážce s Litvou.

„Škoda, je to po dvou utkáních nula dva, ale myslím, že to zatím nic moc neznamená. Máme před sebou odvety a ani jeden zápas jsme neprohráli o moc bodů. Takže pořád věříme," doplnil reprezentační křídelník.

Reklama

Související témata: