Philadelphia - Miami 137:134Philadelphia zastavila sérii porážek v NBA v prodloužení s Miami

Basketbalisté Philadelphie po sérii tří porážek, která je stála vedení ve Východní konferenci, vydřeli vítězství nad loňskými finalisty NBA z Miami. Osmý úspěch v sezoně si Sixers zajistili až v prodloužení, k hlavním strůjcům domácí výhry 137:134 patřil Joel Embiid, autor 45 bodů a 16 doskoků.

Basketbalisté Philadelphie si poradili po velkém boji s Miami

Kamerunský pivot dal 35 bodů po změně stran a v nastavené pětiminutovce, v utkání proměnil všech 13 trestných hodů včetně dvou devět sekund před koncem prodloužení, kterými zajistil čtyřbodové vedení.

Spoluhráč Danny Green vyrovnal devíti proměněnými trojkami klubový rekord a s 29 body a 10 doskoky rovněž zaznamenal double double. K hrdinům Sixers patřil ale třeba i Dakota Mathias, který svojí trojkou a jediným košem zápasu zařídil v závěru vedení 134:132.

"Mým cílem je vyhrát titul a sám to udělat nemůžu," ocenil Embiid příspěvek hráče, který v roce 2018 neuspěl v draftu a letos s týmem podepsal dvoucestnou smlouvu, na základě níž může hrát střídavě NBA a nižší G-League. "Žádný ostych, hodně to o něm vypovídá," komentoval důležitou trojku nejméně vytíženého hráče zápasu i kouč Doc Rivers.

Oba týmy jen s osmi hráči

Obě mužstva nastoupila jen s osmi basketbalisty, hostům ale chybělo i kvůli koronaviru více klíčových postav jako Jimmy Butler, Bam Adebayo a Goran Dragič. Přesto zápas dotáhli do prodloužení, Tyler Herro se na tom podílel 34 body.

Mistrovští Lakers potvrdili pozici nejlepšího týmu ligy druhým vítězstvím v Houstonu ve třech dnech, tentokrát nad Rockets vyhráli 117:100. LeBron James ovládl střelecké statistiky zápasu s 26 body, obhájci titulu v halách soupeřů neprohráli žádný z dosavadních šesti zápasů.

Kevinu Durantovi scházel vedle 34 bodů a 13 asistencí jediný doskok k zisku triple double a Brooklyn zvítězil 122:116 nad Denverem. Hostující Nuggets v zápase ztratili osmnáctibodové vedení, Nikola Jokič měl s 23 body, 11 asistencemi a osmi doskoky také blízko k triple double.

Z úterního programu již dříve vypadlo kvůli koronaviru utkání Chicaga s Bostonem, nově přibyl na seznam odložených zápasů dnešní duel Washingtonu s Utahem. Wizards nemají k dispozici předepsaný minimální počet osmi hráčů.