Ústí nad Labem i Hradec Králové v nadstavbě NBL dál vítězí

Basketbalisté Ústí nad Labem porazili poslední Ostravu 108:74, vyhráli v nadstavbové části NBL i čtvrtý zápas a potvrdili vedení ve skupině A2. Druhé místo si upevnil Hradec Králové rovněž přesvědčivým vítězstvím 90:67 nad předposledním Olomouckem.

PBasketbalisté Ústí nad Labem porazili poslední Ostravu 108:74, vyhráli v nadstavbové části NBL i čtvrtý zápas a potvrdili vedení ve skupině A2.

Ústecká Sluneta po celý zápas navyšovala vedení. Do týmu trenéra Jana Šotnara se po karanténě vrátili Ladislav Pecka a americká posila Tucker Haymond, který v premiéře v ústeckém dresu nastřílel 16 bodů za 18 odehraných minut. Byl přitom až čtvrtým nejlepším střelcem domácích, lídrem byl Gligorie Rakočevič s 23 body a 13 doskoky. V týmu soupeře dal 21 bodů Justus Alleyn.

"Nechali jsme rozehrát jejich nejlepšího hráče Alleyna, který trápil naši obranu, ale celkově můžeme být s výkonem spokojení. Máme vítězství, minuty si rozdělili všichni hráči a teď se musíme připravit na Hradec Králové, (v pondělí) to bude stěžejní zápas," řekl Šotnar.

Královští Sokoli také v nadstavbě ještě neprohráli. Proti Olomoucku, kterému v únoru podlehli na závěr základní části doma 103:105, vyhráli první poločas o 27 bodů. Rozdíl pak vyšplhal až na 35. "Zápas se odvíjel start cíl. Jsem rád, že jsem mohl dát šanci všem hráčům, kteří méně hrajou, abychom ušetřili síly," řekl domácí trenér Lubomír Peterka. Nemanja Barač nastřílel dvacet bodů stejně jako v poraženém týmu David Pekárek, už v sobotu je na programu odveta.