Hlavní obsah

Povstanou noví šampioni? V UFC se chystá ostře sledovaná válka

22. 1. 2022 10:19

Druhý turnaj roku se ponese ve velkém stylu. Slavná UFC totiž naplánovala mimořádně kvalitní galavečer, jehož součástí budou hned dva titulové zápasy. V muší váze bude opasek hájit Brandon Moreno, který završí trilogii proti Deivesonovi Figueiredovi. Ostře sledovaná bude i bitva titulová bitva těžkotonážníků. Šampion Francis Ngannou bude čelit doposud neporaženému Cirylu Ganemu. Dočká se UFC nových šampionů? Hlavní karta startuje v neděli v 4:00 SEČ.

Foto: UFC

Francis Ngannou (vlevo) a Ciryl Gane během staredownu.Foto: UFC

Článek

Tohle fanouškům muselo chybět. UFC má sice již za sebou první letošní turnaj, ten druhý ho ovšem dokonale zastíní. Ve hře totiž budou hned dva opasky a diváci se tak mají na co těšit. Bezesporu nejsledovanějším soubojem bude bitva dvou těžkotonážníků. Šampion Francis Ngannou se střetne s doposud neporaženým prozatímním šampionem Cirylem Ganem. A jedno je jisté. Létat to bude ze všech stran.

Pro Ngannoua se navíc dost možná jedná o poslední zápas v UFC. Obávaný Kamerunec se totiž nejednou nechal slyšet, že ho láká přechod k boxu, který by mu navíc zaručil mnohem tučnější balík peněz. Již pětatřicetiletý zápasník naposledy prohrál před necelými čtyřmi lety, kdy podlehl Derricku Lewisovi. Od té doby si připsal pět výher v řadě, k zemi například poslal Stipe Miocice nebo Jairzinha Rozenstruika. Navíc hned čtyřikrát z posledních pěti zápasů dokázal soupeře ukončit během necelé minuty.

Hořkost porážky naopak ještě nepocítil prozatímní šampion těžké váhy Ciryl Gane, který dokázal uspět ve všech deseti zápasech. Jednatřicetiletý zápasík se navíc může stát prvním rodilým Francouzem, kterému se povede získat titul UFC. A to se pochopitelně neodmítá. Gane během své kariéry tráví v kleci mnohem více času. Není tomu přitom dávno, co svedl pětikolové duely s Alexandrem Volkovem a Jairzinhem Rozenstruikem. Nyní se proti němu představí fantastický ranař, který si půjde pro rychlý knokaut. Povede se Ganemu bývalého parťáka z gymu zastavit? Dočká se těžká váha nového šampiona?

„Jsem dočasný šampion. Nejsem šampion. Nejsem ten nejlepší. Nejsem ten nejhorší chlap na světě. Tím je stále Francis. Pokud se chci tím chlapem stát, musím Francise porazit," vyjádřil se Gane během tiskové konference.

Bojový svět se navíc dočká dalšího završení trilogie. UFC totiž přichystala třetí vzájemný souboj v muší váze mezi současným šampionem Brandonem Morenem a vyzývatelem Deivesonem Figueiredem. Prvně jmenovaný ziskem mistrovského opasku psal historii, UFC se totiž dočkala vůbec prvního mexického šampiona. Brandona Morena tak nyní bude čekat první obhajoba v rámci muší váhy.

Mexičan naposledy prohrál před necelými čtyřmi lety, od té doby nastoupil do dalších sedmi zápasů, přičemž hned dva z nich skončily remízou. Včetně prvního zápasu s Deivesonem Figueiredem. Logicky se tak naplánovala odveta, která skončila hodně překvapivě. Mexičan působil od prvních vteřin velice jistým dojmem. Figueiredo se jen stěží dostával k něčemu nebezpečnému a ve třetím kole vzdoroval škrcení. Tomu nakonec nedokázal uniknout, perfektně nasazený rear-naked choke zajistil Morenovi mistrovský pás.

Čtyřiatřicetiletý Figueiredo tak po šesti zápasech padl. Mnozí by to rozhodně nečekali. Pro Brazilce se navíc jednalo o teprve druhou porážku na profesionální scéně, ta první přišla před třemi lety v souboji s Jussierem Formigou. Od té doby se Figueiredovi povedlo předvádět téměř dokonalé výkony a začalo se nahlas hovořit, zda v muší váze má vůbec konkurenci. To jednoznačně vyvrátil právě Moreno, kterému povedlo ukořistit opasek, kterého se nebude chtít vzdát.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.