Mohorič o sekundu porazil Almeidu a poprvé ovládl cyklistický závod Kolem Polska

Cyklista Matej Mohorič poprvé v kariéře a jako první Slovinec vyhrál závod kategorie World Tour Kolem Polska. Osmadvacetiletý člen týmu Bahrajn Victorious předčil v závěrečné sedmé etapě o jedinou sekundu Portugalce Joaa Almeidu, vítěze z roku 2021. V hromadném dojezdu v Krakově byl dnes nejrychlejší Belgičan Tim Merlier, dvanáctý dospurtoval Matyáš Kopecký.

Matej Mohorič poprvé v kariéře a jako první Slovinec vyhrál závod kategorie World Tour Kolem Polska

Mohorič s Almeidou měli po čtvrteční časovce shodný čas, a tak rozhodla časová bonifikace za dnešní sprinterskou prémii na 68. kilometru. V ní Slovinec svého soupeře v přímém souboji porazil a připsal si 21. profesionální vítězství v kariéře.

Třetí v celkové klasifikaci skončil se ztrátou 17 sekund domácí Michal Kwiatkowski. Nejlepší z trojice českých závodníků byl na 65. pozici Jan Hirt. Josef Černý dojel na 109. místě, Kopecký byl 113.