Osmou etapu cyklistického Gira vyhrál Ir Healy, vedení udržel Nor Leknessund

Osmou etapu Gira d'Italia z Terni do Fossombrone vyhrál po sólovém úniku irský cyklista Ben Healy a při premiérové účasti na Grand Tour oslavil první vítězství. Průběžné vedení udržel i přes ztrátu Nor Andreas Leknessund, na druhého Belgičana Remca Evenepoela má náskok už jen osm sekund.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Osmou etapu Gira d'Italia vyhrál Ben Healy Video: sntv

Dvaadvacetiletý Healy byl v úniku téměř po celou etapu, která měřila 207 kilometrů. Zhruba 50 km před cílem nastoupil ostatním uprchlíkům a do cíle dojel s téměř dvouminutovým náskokem před druhým Kanaďanem Derekem Geem, třetím Italem Filippem Zanou a čtvrtým Francouzem Warrenem Barguilem.

V posledním stoupání ujel dalším hlavním kandidátům na celkové prvenství Slovinec Primož Roglič, jenž nyní na třetím místě ztrácí na Leknessunda 38 sekund. Favorizovaný Evenepoel dnes za Rogličem zaostal o 14 sekund, Leknessund o 34.

Cyklistický etapový závod Giro d'Italia - 8. etapa (Terni - Fossombrone, 207 km):