Quintana se v Katalánsku ujal průběžného vedení, Hirt byl devatenáctý

Kolumbijec Nairo Quintana je po čtvrté horské etapě závodu Kolem Katalánska novým lídrem celkového pořadí. Vrchařský specialista dojel do cíle 169 km dlouhé trasy ze La Seu d'Urgell do lyžařského střediska Boí Taüll v tříčlenné skupince uprchlíků druhý za Portugalcem Joaem Almeidou.

Peloton v akci - ilustrační foto

Český cyklista Jan Hirt obsadil s odstupem 54 sekund 19. místo. Michal Schlegel dojel v závěru roztaženého startovního pole na 112. příčce se ztrátou takřka 17 minut za vítězem.

Po středečním samostatném úniku vedoucí Australan Ben O'Connor odpadl ve stoupání necelé dva kilometry před cílem a na 12. místě nabral manko 23 sekund.

Dvaatřicetiletý někdejší vítěz Gira d'Italia a Vuelty Quintana má v čele celkového pořadí stejný čas jako Almeida. O'Connor je šestý s odstupem 17 sekund. Závod Kolem Katalánska vyvrcholí v neděli v Barceloně.