Florbalisté Vítkovic vyhráli v Praze nad Bohemians a jsou v superlize druzí

Florbalisté Vítkovic vyhráli v dohrávce 6. kola superligy v Praze nad domácími Bohemians 8:5 a vrátili se na druhé místo o skóre před mistrovskou Mladou Boleslav. Na vedoucí Tatran Střešovice ztrácejí tři body.

Florbalisté Vítkovic na archivním snímku

Čtvrtí Bohemians prohráli úvodní třetinu 0:5 a ve zbytku utkání ztrátu marně doháněli. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci k tomu přispěl Martin Gattnar, dvakrát skórovali i jeho bratr Rostislav a Jiří Besta.

Ostravané mezi 5. a 9. minutou získali čtyřbrankový náskok díky Štěpánu Kaletovi, Martinu Gattnarovi, Michalu Pažákovi a Rostislavu Gattnarovi. Potom se prosadil ještě Besta, ve druhé třetině se za domácí prosadili Martin Kisugite s Jakubem Buršíkem.

Ve 44. minutě zvýšil Rostislav Gattnar na 6:2, ale Ondřej Kawulok s Janem Řehořem vrátili domácí do hry. V čase 57:48 v přesilové hře uklidnil hosty Besta a po dalším snížení Karla Petráka měl poslední slovo Martin Gattnar.

Livesport superliga florbalistů - dohrávka 6. kola:
FbŠ Bohemians - 1. SC Vítkovice 5:8 (0:5, 2:0, 3:3)
Branky: 24. Kisugite, 33. Buršík, 48. Kawulok, 49. Řehoř, 59. K. Petrák - 5. a 60. M. Gattnar, 9. a 44. R. Gattnar, 19. a 58. Besta, 5. Kaleta, 8. Pažák.