Hamburk - Stuttgart 1:3Fotbalisté Stuttgartu v baráži s Hamburkem udrželi bundesligu

Fotbalisté Stuttgartu uhájili bundesligovou příslušnost i pro další sezonu. Tým, který skončil v ligové tabulce šestnáctý, v barážovém dvojzápase předčil Hamburk, jenž se marně snaží o návrt mezi elitu už pět let. K záchraně Stuttgart vykročil výhrou 3:0 v prvním domácím zápase a potvrdil ji výhrou v dnešní odvetě 3:1.

Fotbalista Enzo Millot ze Stuttgartu se raduje z branky.

Domácí fanoušky rozjásal už v šesté minutě Sonny Kittel střelou z dvaceti metrů. Stuttgart ale žádné drama nedopustil. Tři minuty po poločasové pauze vyrovnal Enzo Millota a francouzský záložník po hrubce brankáře Heuera Fernandese přidal i další pojistku. V nastavení se ještě trefil hostující útočník Silas.

Barážovou odvetu na stadionu Hamburku, který před pěti lety poprvé sestoupil, sledovalo téměř 56 tisíc diváků. Přímý postup HSV unikl ve druhé lize o jediný bod, loni neuspěl v baráži s Herthou Berlín.