Hertha - Stuttgart 2:0Hertha s Daridou porazila Stuttgart a vzdálila se barážovým příčkám

Fotbalisté Herthy Berlín s českým záložníkem Vladimírem Daridou zvítězili v domácím utkání 31. kola německé ligy nad Stuttgartem 2:0 a odskočili svému soupeři, který je na barážové šestnácté příčce, na rozdíl čtyř bodů. Bývalý reprezentační kapitán odehrál 74 minut a dostal žlutou kartu.

Hráči Herthy po zápase se Stuttgartem.

Důležitou výhru v boji o setrvání v nejvyšší soutěži vybojoval také čtrnáctý Augsburg, který vyhrál v Bochumi 2:0. Český brankář Tomáš Koubek zůstal v dresu vítězného týmu na střídačce.

Na lavičce berlínského celku absolvoval jubilejní 500. zápas v bundeslize trenér Felix Magath. Hertha vykročila za třetím vítězstvím z posledních pěti duelů ve 4. minutě, kdy se prosadil Selke. Sedmadvacetiletý útočník se trefil potřetí v sezoně. V nastaveném čase zpečetil triumf Herthy střídající Belfodil.

Stuttgart neskóroval ve třetím zápase za sebou a nevyhrál počtvrté v řadě. Od sestupového 17. místa ho dělí dva body.

Fotbalisté Augsburgu vyhráli po dvou porážkách. Tým kouče Weinzierla poslal v Bochumi do vedení po čtvrt hodině hry Hahn a do přestávky vstřelil druhý gól z penalty Gregoritsch. Augsburg se v tabulce přiblížil třinácté Bochumi na rozdíl jednoho bodu. Bochum prohrála v lize podruhé za sebou.