Leverkusen - Köln 0:1Leverkusen bez Schicka v německé lize podlehl, Dortmund využil zaváhání Bayernu

Fotbalisté Leverkusenu stále bez zraněného útočníka Patrika Schicka podlehli v 26. kole německé ligy na svém hřišti 0:1 Kolínu nad Rýnem. Bayer má na třetím místě už pouze bodový náskok na dotírající Freiburg, Hoffenheim i čtvrté Lipsko, které deklasovalo 6:1 poslední Fürth. Fotbalisté Dortmundu zvítězili 1:0 nad Bielefeldem a po sobotním zaváhání Bayernu stáhli ztrátu na čelo na rozdíl sedmi bodů. Borussia má navíc oproti svému rivalovi zápas k dobru.

Kingsley Schindler z Kolína nad Rýnem vstřelil jediný gól ligového utkání proti Leverkusenu.

Leverkusen se bez dvacetigólového českého útočníka, který chybí od poloviny února kvůli trhlině v lýtkovém svalu, v ofenzivě trápil. Naopak v 67. minutě udeřil na druhé straně střídající Schindler a zařídil Kozlům posun na sedmé místo.

Domácím se navíc zranila další opora. Osmnáctiletý německý reprezentant Florian Wirtz musel opustit hřiště už ve 28. minutě poté, co si v souboji s Lucou Kilianem poranil levou nohu. Z trávníku ho odnesli na nosítkách a klub po utkání na svém webu oznámil, že talentovaný kreativní záložník si přetrhl přední zkřížený vaz v levém kolenu. Mimo hru tak bude několik měsíců.

Dortmund využil remízy Bayernu 1:1 na hřišti Hoffenheimu, ačkoliv se proti patnáctému týmu tabulky na vítězství nadřel. Bielefeld inkasoval pouze v 21. minutě, kdy se po Hazardově přihrávce z pravé strany prosadil Wolf.

Na šesti brankách Lipska ve Fürthu se podílelo šest různých hráčů. Gól a dvě asistence si připsali Forsberg a Nkunku, jenž má v aktuální bundesligové sezoně bilanci 15 zásahů a devíti gólových přihrávek.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:
Leverkusen - Kolín nad Rýnem 0:1 (67. Schindler)
Dortmund - Bielefeld 1:0 (21. Wolf)
Eintracht Frankfurt - Bochum 2:1 (46. vlastní Mašovič, 52. Kamada - 19. Polter)
Fürth - Lipsko 1:6 (4. Leweling - 17. Silva, 32. Forsberg, 35. Laimer, 45. Henrichs, 58. Simakan, 69. Nkunku).