Schick druhým gólem po návratu zpečetil postup Leverkusenu do čtvrtfinále poháru

Patrik Schick zpečetil gólem v závěru výhru fotbalistů Leverkusenu 3:1 nad druholigovým Paderbornem v osmifinále Německého poháru. Český reprezentační útočník se střelecky prosadil podruhé ze tří utkání po návratu z marodky. Bayer si ve 21. zápasu sezony připsal 19. výhru a zůstal neporažen.

Patrik Schick z Leverkusenu se raduje z gólu.

Schick stejně jako v předchozích duelech v Evropské lize proti Häckenu, kdy poprvé od února skóroval, a o víkendu v bundeslize proti Dortmundu přišel na trávník v druhém poločasu. V 75. minutě český kanonýr vystřídal střelce prvního gólu Victora Bonifaceho a dvanáct minut nato si při rychlém protiútoku ukázal Jeremiemu Frimpongovi, kam mu má dát míč, a z malého vápna zakončil.

Gólem v 87. minutě Schick definitivně zlomil odpor Paderbornu, jenž čtyři minuty předtím utkání zdramatizoval díky Sebastianu Klaasovi, který překonal Matěje Kováře v brance Leverkusenu. Třetí z Čechů v Bayeru Adam Hložek se z lavičky na trávník nedostal.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.