Ostrava - Teplice 4:1Baník rozstřílel Teplice a poskočil na čtvrtou příčku

Fotbalisté Ostravy porazili ve 26. kole první ligy Teplice 4:1. Baník doma v nejvyšší soutěži zvítězil po sedmi zápasech a šesti měsících a poskočil na čtvrté místo tabulky. Slezané si v úvodu vytvořili dvougólový náskok po trefách Abdullahiho Tanka s Matúšem Rusnákem a ve druhé půli Ewerton přidal třetí branku. Hosté snížili zásluhou osmnáctiletého litevského debutanta Nojuse Audinise, ale v závěru se prosadil další střídající hráč Quadri Adediran. Severočeši z posledních tří kol získali jediný bod a jsou devátí.

Hráči Ostravy se radují ze čtvrtého gólu. Zleva Matěj Šín a autor gólu Quadri Adediran.

Ostrava po dlouhém čekání na domácí výhru zkusila soupeře překvapit neortodoxní sestavou i rozestavením a vyplatilo se jí to v podobě rychlého gólu. Už v šesté minutě domácí prošli středem hřiště po pasu Frydrycha a patičce Klímy až do vápna, kde sice Tanko na chvíli o balon přišel, ale pak jej znovu získal a podélně překonal brankáře Ludhu.

Baník byl na koni a ve 22. minutě zvýšil náskok. Rusnák prosvištěl po pravé straně až do vápna, tam si zasekl míč na střed a levačkou po zemi podruhé rozvlnil síť. Slovenský krajní hráč skóroval v české lize poprvé.

Hráči Ostravy se radují z prvního gólu. Zleva autor gólu Abdullahi Tanko a David Buchta

Ačkoliv jim okolnosti nenahrávaly, Teplice přesto zvedaly hlavu. Urbanec nejprve z velké dálky protáhl Letáčka a pak měl na malém vápně po rohu tutovku Jásir, ale domácí gólman mu pokus zblokoval. Čtyři minuty před půlí se neprosadil ani Křišťan. Hosté sice presinkem vybojovali míč před šestnáctkou, ale teplický záložník ztroskotal na Letáčkovi. Vzápětí na druhé straně hlavičkoval po rohu zblízka Lischka a bezmocný Ludha jen sledoval, jak míč skončil těsně vedle.

Ostrava se otupila vzdor Severočechům brzy po změně stran. Ewerton se v 51. minutě uvolnil uvnitř pokutového území a pravačkou vymetl šibenici. Brazilský záložník skóroval už podeváté v ligovém ročníku a potvrdil roli nejlepšího týmového střelce.

Hosté sympaticky ani pak nerezignovali a snažili se o aktivitu. Trenér Frťala v trojím střídání poslal v závěru na trávník i osmnáctiletého Litevce Audinise a ten už po třech minutách ve své premiéře v české lize po rohu hlavičkou snížil.

Ostrava ale drama nepřipustila a i ona udeřila po rohu. V 83. minutě ještě gól Frydrycha po zásahu videorozhodčího neplatil, ale v 88. minutě se důrazem prosadil střídající Adediran. Baník si připsal nejvyšší ligovou výhru od září a triumfu 5:1 nad Zlínem. Slezané porazili Teplice počtvrté za sebou a potřetí z posledních čtyř kol zvítězili.

26. kolo první fotbalové ligy:
Baník Ostrava – FK Teplice 4:1 (2:0)
Branky: 6. Tanko, 22. Rusnák, 51. Ewerton, 88. Adediran - 76. Audinis. Rozhodčí: Trska - Nádvorník, Mokrusch - Berka (video). ŽK: Rusnák - Švanda, Frťala (trenér). Diváci: 9440.
Ostrava: Letáček - Blažek, Frydrych, Lischka - Rusnák, Šín (89. Grygar), Boula, Buchta (80. Kpozo) - Ewerton - Klíma (80. Adediran), Tanko (70. Kubala). Trenér: Hapal.
Teplice: Ludha - Kričfaluši (73. Audinis), Chaloupek, Mičevič - Švanda, Jukl (46. Čerepkai), Křišťan, Urbanec (50. Bílek) - Trubač (73. Bednár) - Fila, Jásir (73. Vachoušek). Trenér: Frťala.